پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

عملیات چاه آزمایی در لایه نفتی پارس جنوبی پایان یافت

0

عملیات چاه آزمایی لایه نفتی پارس جنوبی که از نیمه دوم پارسال آغاز شده بود با موفقیت به پایان رسید.
رامین میرلوحی، مدیربازاریابی شرکت پترودانیال کیش با اشاره به برنده شدن این شرکت در عملیات چاه آزمایی لایه نفتی پارس جنوبی اظهارکرد: اجرای این عملیات نیمه دوم پارسال آغاز شد که اینک به پایان رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل، به نقل از شانا، وی همچنین با اشاره به عملیات تمیزکاری و مشبک کاری چاههای فازهای ١۵ و ١۶ در سال ٩۵، اظهارکرد: با تقویت سازه ها و اصلاحاتی که از سوی شرکت پترو دانیال کیش انجام شد، توانستیم این عملیات را که حدود چهار ماه طول کشید بدون حضور دکل انجام دهیم که صرفه جویی ارزی بالایی را به همراه داشت.

این فعال بخش خصوصی همچنین با اشاره به اجرای پروژه های خدمات حفاری در فازهای مختلف پارس جنوبی و همچنین شرکت فلات قاره، ادامه داد: شرکتهای داخلی طی سالهای اخیر در بخش خدمات حفاری به توانمندیهای بزرگی دست یافته اند که این موضوع می تواند زمینه همکاری مشترک آنها با شرکتهای خارجی را به منظور انتقال دانش فنی میسر کند.

وی تصریح کرد: تا چندسال پیش عمده فعالیتهای خدمات حفاری از سوی شرکتهای خارجی ارائه می شد اما هم اینک شرکتهای ایرانی توانسته اند به موفقیتهای قابل توجهی در این زمینه دست یابند، به نحوی که چندین عملیات همزمان چاه آزمایی را در کارنامه خود ثبت کرده اند.

میرلوحی با اشاره به فراهم شدن زمینه های حضور شرکتهای خارجی در دوران پساتحریم، ادامه داد: شرکتهای خصوصی برای فعالیت در دوران پساتحریم باید به سازماندهی قوی، مدیریت براساس استانداردهای بین المللی و انتقال دانش فنی توجه داشته باشند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ای از سوی معاونت مهندسی وزارت نفت مبنی بر ساماندهی شرکتهای خدمات فنی، اظهارکرد: این کمیته در حال ساماندهی این شرکتهاست تا بتواند از ظرفیتهای خالی این شرکتها برای مشارکت با شرکتهای خارجی بهره ببرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.