پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

عملیاتی شدن ٨٠ درصد از قراردادهای فروش نفت

0

مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران از عملیاتی شدن ٨٠ درصد از قراردادهای فروش نفت ایران به مقصد اروپا خبر داد و گفت: مذاکرات با شرکت های بزرگ برای فروش نفت ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شرکت ملی نفت، سید محسن قمصری با اشاره به این که شل یک محموله نفت را از ایران به صورت اسپات (تک محموله) دریافت کرده است دراین باره که آیا مذاکراتی با این شرکت برای خرید نفت خام بیشتر انجام شده است، افزود: مذاکرات با این شرکت (شل) و دیگر شرکت های بزرگ ادامه دارد و امیدواریم به زودی و طی روزهای آینده به نتیجه برسیم.

وی دراین مورد که چه میزان از قراردادهای ۶٠٠ تا ٧٠٠ هزار بشکه در روز ایران با شرکت های اروپایی تاکنون عملیاتی شده است، افزود: ٨٠ درصد این میزان عملیاتی شده است.

به نقل از شانا، قمصری با بیان این که ایران با شرکت هایی از ایتالیا (ساراس و ایپلم)، اسپانیا (رپسول) و یونان (هلنیک) قرارداد فروش نفت امضا کرده است دراین باره که آیا همه این شرکت ها نفت خام خود را حمل کرده اند، تصریح کرد: همه این شرکت هایی که قرارداد امضا کرده اند نفت خام خود را حمل کرده اند ضمن این که بخشی از قرارداد با این شرکت به صورت بلندمدت است و حمل محموله های نفتی از سوی آنها ادامه دارد.

ایران پس از لغو تحریم ها در ماه ژانویه گذشته تلاش کرده است سهم از دست رفته خود را در بازارهای جهانی احیا کند و از آن زمان تا کنون موفق شده است صادرات نفت خود را به بیش از دو برابر برساند. میزان صادرات نفت ایران هم اکنون بیش از ٢ میلیون بشکه در روز است و بازستاندن سهم از دست رفته در بازارهای اروپا یکی از اهداف ایران برای افزایش سهم خود در بازار است اگرچه بزرگترین مشتریان نفت ایران در آسیا حضور دارند و اولویت ایران برای بشکه های صادراتی، بازار آسیاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.