پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

عربستان ۳۰۰ میلیارد دلار در بخش گاز جهان سرمایه گذاری می کند

0

شرکت سعودی آرامکو قصد دارد در ١٠ سال آینده، صدها میلیارد دلار در بخش گاز جهان سرمایه گذاری کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از استانبول، امین حسین ناصر، مدیر‌ عامل شرکت سعودی آرامکو عربستان گفت: این شرکت قصد دارد در ١٠ سال آینده ٣٠٠ میلیارد دلار در کشورهای جهان سرمایه گذاری کند که بخش عمده آن در بخش گاز خواهد بود.

وی که در کنگره جهانی انرژی استانبول ترکیه سخن می گفت، بدون ارایه توضیح بیشتر در این باره، افزود: سال ٢٠١٨ زمان مناسبی برای عرضه اولیه شرکت سعودی آرامکو است.

به گفته مدیر عامل شرکت سعودی آرامکو، این شرکت اطمینان دارد که تا سال ٢٠١٨ قیمت‌های نفت بهبود خواهد یافت و شرایط بازار برای بزرگ‌ترین عرضه سهام جهان، فراهم خواهد شد.

وی افزود: تمامی بازارهای سهام جهان برای عرضه اولیه سهام تا پنج درصد سهام سعودی آرامکو بررسی می شود.

شاهزاده محمد بن سلمان معاون ولیعهد عربستان سعودی در سال جاری میلادی (٢٠١۶)، طرح گسترده و جاه طلبانه ای برای پایان دادن به اعتیاد این کشور به درآمد صادرات و فروش نفت‌خام و تبدیل این کشور به یک قدرت سرمایه گذاری جهانی اعلام کرد.

ارایه کمتر از پنج درصد سهام شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو در هسته مرکزی این طرح برای سرمایه گذاری در بازارهای انرژی جهان به منظور کاهش وابستگی به فروش نفت قرار دارد.

بیست و سومین کنگره جهانی انرژی روز یکشنبه (١٨ مهر ماه) با شعار «گسترش صلح» در عصر بحران انرژی، در استانبول آغاز بکار کرد.

ترکیه اعلام کرده است که این کنگره، افزون بر ایجاد فرصت‌های همکاری در زمینه انرژی، به گسترش ثبات منطقه‌ای نیز کمک می‌کند.

این کنگره از نهم تا سیزدهم اکتبر (١٨ تا ٢٢ مهر ماه) در قالب بیش از۶٠ نشست جداگانه برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.