پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

عربستان سعودی قرارداد نفتی با پاکستان امضا می‌کند

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم ، عربستان سعودی قراردادی برای عرضه نفت و محصولات نفتی با پاکستان امضا کرده تا نیاز سوخت این کشور را برطرف سازد.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان روز یکشنبه به پاکستان رسید و گفت که عربستان سعودی قراردادهای سرمایه گذاری با ارزش ۲۰ میلیارد دلار در دیدار از این کشور امضا کرده است.

پاکستان برای جذب این سرمایه‌گذاری‌های وسیع، سعی کرد به بهترین شکل از این مهمان عالی‌رتبه خود استقبال کند. اسلام‌آباد پر از بنرهای استقبال با عکس هایی از بن سلمان و عمران خان، نخست وزیر پاکستان بود.

این سرمایه‌گذاری‌ها مربوط می‌شود به بخش‌های کشاورزی و انرژی پاکستان و یک پروژه ۱۰ میلیارد دلاری پالایشگاهی نفت در جنوب شرق پاکستان .

بن سلمان در سخنرانی خود در پاکستان گفت که سرمایه گذاری های عربستان به این ۲۰ میلیارد دلار محدود نمی شود و پاکستان می تواند انتظار بیش از این مقدار را داشته باشد.

بن سلمان گفت:« برای مرحله اول مقدار زیادی است و قطعاً هر ماه و هر سال بیشتر خواهد شد که به نفع هر دو کشور است. ما کشور برادر و دوست پاکستان هستیم. ما روزهای خوب و بد را با هم گذرانده ایم و ادامه میدهیم»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.