پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

عبور قیمت نفت از ۷۹ دلار/ طوفان تاسیسات نفتی آمریکا را تهدید می‌کند

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرکز ملی طوفان آمریکا اعلام کرد طوفان موسوم به گوردون به سمت سواحل خلیج مکزیک آمریکا در حال حرکت است و انتظار می رود با افزایش توان خود بخش هایی از جنوب این خلیج را در نوردد.

پیش بینی می شود طوفان گوردون اواخر سه شنبه به وقت آمریکا به منطقه مرزی لوئیزیانا و می سی سی پی برسد و بیش از ۲۰ سانتیمتر باران به این مناطق بریزد.

این طوفان در روز سه شنبه با سرعت ۱۰۵ کیلومتر در ساعت به سمت شمال غربی آمریکا در حال حرکت است . در صبح سه شنبه این طوفان در ۲۳۰ مایلی جنوب غربی رود می سی سی پی در حال حرکت بوده است.

طوفان گوردون علاوه بر مناطق مسکونی برخی ایالات آمریکا، تاسیسات نفتی در خلیج مکزیک را تهدید می کند. شرکت نفتی آنادارکو دو سکوی نفتی خود در خلیج مکزیک را تعطیل کرده است. سایر شرکت های تولید و پالایش نفتی در این خلیج نیز گفته اند در حال ارزیابی شرایط هستند.

بنادر نیو اورلئان، گلف پورت و پاسگائولا و می سی سی پی نیز به مدت ۴۸ ساعت تعطیل شده اند.

بازار نفت که در پی تحریم نفتی ایران به تغییرات و تحولات در داخل و خارج این بازار بسیار حساس شده است شاهد رشد سریع قیمت ها طی روز سه شنبه بوده است.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات امروز با ۱.۱۳ دلار افزایش به ۷۹ دلار ۲۸ سنت رسیده است. قیمت نفت سبک آمریکا نیز با ۱.۳۴ دلار افزایش به ۷۱ دلار و ۱۴ سنت رسید.

آخرین اخبار صنعت نفت را اینجا بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.