پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

صادرات گاز، محور گفتگوهای وزیران امور خارجه ایران و ترکیه

وزیر امور خارجه گفت: تهران آماده همکاری درباره اتصال شبکه برق و گاز ایران به ترکیه است و آمادگی دارد در این باره همکاری ها با آنکارا را افزایش دهد و موضوع صدور بیشتر گاز ایران به ترکیه مطرح است.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف دیروز (جمعه ٢٢ مردادماه) در جریان سفر یکروزه به ترکیه پس از دیدار با چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در یک نشست خبری مشترک ضمن سپاسگذاری از میهمان نوازی دولت و مردم ترکیه، گفت: روابط ایران و ترکیه روابط بسیار مستحکم و گسترده است؛ زمینه های همکاری بسیار فراوان داریم٬ اشتراکات مذهبی و تاریخی دو کشور٬ زمینه را برای همکاری دو ملت و دو دولت فراهم کرده است.

وی افزود: با هدفی که سران کشورهای ایران و ترکیه برای سقف همکاری های اقتصادی ٢ طرف در نظر گرفته اند، فاصله زیادی داریم، درباره برخی موانع برای رسیدن به سطح تعیین شده٬ گفتگو کردیم، همکاری ما در زمینه های مختلف ادامه خواهد یافت و این با اراده سیاسی که در سران ٢ کشور وجود دارد، یه طور حتم گسترش می یابد.
وزیر امور خارجه درباره اتصال شبکه برق ایران به ترکیه نیز گفت: ما آماده همکاری درباره اتصال شبکه برق و گاز ایران به ترکیه هستیم و آمادگی داریم در این زمینه با ترکیه بیشتر همکاری کنیم.

وی ادامه داد: بحث صدور بیشتر گاز ایران به ترکیه مطرح است، سرمایه گذاری دوستان ترک در فعالیت های گازی و برقی ایران با اولویت از سوی تهران پیگیری شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.