پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

صادرات پنجمین محموله پروپان و بوتان پالایشگاه NGL سیری به مقصد پاکستان

0

پنجمین محموله پروپان و بوتان پالایشگاه NGL منطقه سیری با موفقیت و بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای در روز چهارشنبه ۵ آبان‌ماه بارگیری و به مقصد پاکستان صادر شد.

به نقل از روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران، این عملیات با تلاش بی‌وقفه واحدهای عملیات دریایی، پالایشگاه NGL، HSE، آمار نفت، حراست و نظارت بر صادرات، به مدت یک روز انجام و طی آن ۵۱۶۱۷ بشکه پروپان و ۲۰۵۴۴ بشکه بوتان توسط شناور ۱۱۰ BLACK PEARL در اسکله منطقه سیری، از طریق بازوهای بارگیری پروپان و بوتان بارگیری و به مقصد پاکستان صادر شد. همچنین کلیه مراحل صادرات اعم از آماده‌سازی مسیر، رفع اشکالات موانع به وجود آمده در جهت صادرات محصول و سردسازی مسیر، با راهبری کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران در پالایشگاهNGL سیری و با رعایت همه جوانب ایمنی انجام شد. تانکر گازی ۱۳۵۰۰ تنی  «BLACK PEARL 110» که برای پنجمین بار وارد اسکله سیری شده بود، ۵ متر از حد مجاز کوچک‌ترین کشتی‌ها برای بارگیری در اسکله کوچک‌تر بود، از این رو کارکنان عملیات دریایی سیری راهبری کشتی را به عهده گرفته و توانستند تانکر را به شکلی که ضربه‌گیرهای اسکله در جلو و عقب کشتی قرار بگیرند با موفقیت پهلو دهند. در حال حاضر کارخانهNGL  سیری چهار نوع میعانات پالایشگاهی تولید می‌کند که از با ارزش‌ترین و سودآورترین محصولات صنعتی به شمار می‌آیند. پروپان و بوتان دارای مصارف مختلفی هستند که از آن جمله می‌توان به خوراک واحدهای الفین پتروشیمی، استفاده در صنایع آرایشی و بهداشتی، گاز حامل در افشانه‌ها، صنایع آزمایشگاهی به عنوان گاز کالیبراسیون و همچنین سوخت LPG  در خودروها اشاره کرد.

گفتنی است، اداره نظارت بر صادرات و واردات مواد نفتی در طول عملیات بارگیری بر مقادیر کمی و کیفی، همچنین محاسبات دقیق و تهیه اسناد کشتی گازی همکاری شایانی داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.