پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا کمترین رقم در ۳۰ سال گذشته شد

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا در سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد سالانه در حدود سه دهه گذشته رسید. کاهش سریع تولید نفت و تحریم های مالی همچنان به فروش نفت ونزوئلا ضربه می زنند.

ارقام اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد مقدار صادرات نفت خام به آمریکا توسط شرکت دولتی PDVSA‌ به ۵۰۰۰۱۳ بشکه در روز کاهش یافته است، یعنی یک سوم کمتر از پنج سال گذشته و کمترین حد از ۱۹۸۹ تا حالا.

نبود سرمایه گذاری، سوءمدیریت و کارگران ناپایدار تولید نفت این کشور عضو اوپک را به پایین‌ترین حد در هفت دهه اخیر رسانده است. تولید ونزوئلا از ماه ژانویه تا نوامبر سال گذشته به ۱.۵۱۶ میلیون بشکه در روز سقوط کرد یعنی یک کاهش ۲۷ درصدی در مقایسه با ۲.۰۷۲ میلیون بشکه در روزی که در ۲۰۱۷ تولید می شد. این ارقام توسط اوپک اعلام شده است. سایر تخمین‌ها ارقام کمتری را نشان می دهند.

ونزوئلا سعی دارد به قراردادهای نفتی خود متعهد بماند. این قرارداد ها شامل قراردادهای «نفت در ازای وام» با شرکت‌های روسی و چینی هم می شود.

آمریکا، بزرگترین مقصد صادرات نفت ونزوئلا، تحت تاثیر این کاهش صادرات قرار گرفته است مخصوصاً از زمان تحریم این کشور در سال ۲۰۱۷ توسط دونالد ترامپ. پس از آمریکا هند و چین مقاصد بعدی نفت ونزوئلا هستند.

بزرگترین دریافت‌کنندگان نفت خام ونزوئلا در سال گذشته میلادی عبارت بودند از : واحد پالایشگاهی PDVSA با ۱۷۵۸۷۳ بشکه در روز، ‌والرو انرژی با ۱۶۶۰۹۹ بشکه در روز و شرکت چورون با ۸۳۰۱۴ بشکه در روز.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.