پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

صادرات نفت سودان‌جنوبی به چین در ازای اجرای پروژه های زیربنایی

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، سودان جنوبی مقدار نفتی را که برای بانک صادرات ــ واردات چین به‌منظور تأمین هزینه بزرگترین پروژه زیربنایی این کشور فراهم می‌کند، سه برابر کرد.

این کشور شرق آفریقا ۳۰ هزار بشکه در روز نفت خام برای این بانک دولتی فراهم می‌کند که بیش از ۱۰ هزار بشکه مورد توافق در فوریه است. طبق اطلاعات وزارت نفت سودان جنوبی، این کشور در حال حاضر حدود ۱۷۰ هزار بشکه در روز تولید دارد.

سودان جنوبی که در ۲۰۱۱ مستقل شد، در حال ساخت اقتصادی است که طی ۵ سال جنگ داخلی ویران شد. تقریباً ۴۰۰ هزار نفر در این جنگ کشته شدند. این کشور همچنین در حال احیای تولید نفت خود است که به‌خاطر درگیری، دوسوم کاهش یافت و به حدود ۱۲۰ هزار بشکه در روز رسید.

مایکل ماکوی لوئت، وزیر اطلاعات سودان جنوبی گفت: ما سیاست نفت برای توسعه را در پیش گرفته‌ایم. کابینه ۲۰ هزار بشکه دیگر تصویب کرده تا کلاً ۳۰ هزار بشکه در روز برای تحویل در حساب‌هایی در چین برای امور زیربنایی مورد استفاده قرار گیرد، مخصوصاً برای جاده‌سازی.

این نفت خام هزینه پروژه‌هایی شامل ۳۹۲ کیلومتر جاده از جوبا به رامبک در منطقه مرکزی سودان جنوبی را تأمین می‌کند. کار به‌روی این جاده از اواسط آوریل آغاز می‌شود. سایر مسیرها قرار است از جنوب به منطقه بحرالغزل و از جوبا به ناداپال در مرز کنیا برسند.

شرکت «شاندونگ های» چین در حال اجرای این ساخت‌وسازها است که تکمیل آنها ۳۶ ماه طول می‌کشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.