پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

صادرات «مدیر» سنگاپور به صنعت پتروشیمی ایران آغاز شد

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز، صنعت پتروشیمی یک صنعت مشارکتی در جهان بوده و معمولا در صنایع پتروشیمی جهان یک مجتمع پتروشیمی محصول سرمایه‌گذاری چندین شرکت کوچک و بزرگ بین‌المللی است.

بر اساس یک قانون نانوشته افزایش مشارکت شرکت‌های بین‌المللی در ساخت و بهره‌برداری از یک مجتمع پتروشیمی، ریسک سرمایه گذاری در اجرای طرح‌های جدید در این صنعت ارزش آفرین را کاهش می دهد و صنایع پتروشیمی ایران هم تا پیش از اعمال تحریم‌ها از مزیت‌های این قانون نانوشته بهره‌مند شده است.

در این راستا باید به ساخت پتروشیمی آریا ساسول به عنوان یک تجربه موفق بین‌المللی در صنعت پتروشیمی کشور یاد کرد که محصول مشترک سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و ساسول آفریقای جنوبی بود.

در ادامه این مسیر، پتروشیمی مهر را هم باید یکی از معدود مجتمع‌های بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران در دوران پیش از اعمال تحریم‌ها یاد کرد که ابتدا با سرمایه گذاری شرکت‌هایی از تایلند و ژاپن ساخته شد و هم اکنون به استناد گزارش NPCکماکان حدود ۶۰ درصد سهام این شرکت پتروشیمی در اختیار شرکت «اتحاد سرمایه گذاری پتروشیمی سنگاپور» قرار دارد.

در شرایط فعلی هم مدیریت عاملی شرکت پتروشیمی مهر با ظرفیت تولید سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن پلی‌اتیلن سنگین به یک مدیر آسیایی به نام «پراسوچینگ چانا سوندورن» به عنوان نماینده سهامدار عمده این شرکت پتروشیمیایی واگذار شده تا عملا پای مدیران آسیایی هم به صنعت پتروشیمی کشور باز شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.