پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

صادرات ال‎پی‎جی ایران رکورد می‎زند

0

منابع کشتیرانی گفتند، با توجه به تعطیلی برخی پالایشگاه های ایرانی برای انجام تعمیرات، میزان صادرات ال پی جی ایران در ماه می حدود ۱۰۰ هزار تن نسبت به ماه آوریل افزایش خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نکونیوز، در آستانه آغاز فصل تعمیرات بهاره پالایشگاه های ایران که از اواخر ماه مارس تا پایان ماه ژوئن ادامه می یابد، میزان صادرات ال پی جی این کشور در ماه ژانویه به ۵۲۰ هزار تن رسید که بیشترین رقم صادرات این کشور از زمان لغو تحریم ها در ژانویه ۲۰۱۶ بود.

به گفته منابع بازار، صادرات ال پی جی ایران در ماه فوریه به ۴۰۰ هزار تن کاهش یافت، اما در ماه های مارس و آوریل روندی افزایشی داشت و به ۴۴۰ و ۵۰۰ هزار تن رسید.

صادرات ال پی جی ایران در ماه می، میزان کل صادرات این کشور از ابتدای سال جاری میلادی را به ۲.۲۶ میلیون تن خواهد رساند. در این ماه محموله های ال پی جی ایران به کشورهای چین، هند، پاکستان، تایوان، اندونزی و تایلند صادر شده یا خواهد شد.

این گزارش حاکی است، تاکنون ۷ تانکر حامل ال پی جی بنادر ایران را ترک کرده اند، و ۴ تانکر دیگر نیز قرار است در روزهای آینده بنادر ایران را ترک کنند یا هنوز برای بارگیری به بنادر ایران نرسیده اند.

به گفته منابع تجاری، با توجه به برقراری تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، تجار نگران انعطاف پذیری محدود خریداران در زمینه تداوم خرید ال پی جی از ایران هستند که موجب افزایش هزینه واردات ال پی جی برای آنها خواهد شد. منابع آگاه در شرکت های کشتیرانی هم گفتند، نگران مشکلات مربوط به حمل محموله های ایران و پرداخت پوشش های بیمه ای این محموله ها هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.