پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

شرکتهای چینی ۵٠ درصد نفت صادراتی ایران را می خرند

0

معاون سازمان ملی انرژی چین، این کشور را مقصد ۵٠درصد از صادرات نفت ایران عنوان کرد و افزود: شرکتهای چینی قابل مقایسه با شرکتهای غربی نیستند.

ژانگ یوژینگ با اشاره به این که شرایط میدانهای نفت و گاز درچین به دلیل ساختار پیچیده زمین آن بسیار سخت تر از ایران است، تصریح کرد: این موضوع سبب شد چینیها در بخش بالادستی نفت قوی باشند و متخصصان زیادی در این بخش فعالیت کنند.

به گزارش خبرنگار شانا، ژانگ یو ژینگ، پس از امضای یادداشت تفاهم با امیرحسین زمانی نیا، معاون اموربین الملل و بازرگانی وزیر نفت درباره این که آیا شرکتهای چینی در پسابرجام توانایی رقابت با شرکتهای مطرح اروپایی را برای حضور در ایران دارند، تصریح کرد: چینیها در کار بسیار سختکوش هستند و از این منظر شرکتهای چینی قابل مقایسه با شرکتهای غربی نیستند.

وی با بیان این که شرکتهای نفتی چین از نظر فناوری در جهان در سطح بالایی قراردارند، افزود: البته شرکتهای غربی از نظر فناوری شرایط ویژه خود را دارند اما فناوری چین هم مطابق با استانداردهای جهانی است.

به گفته وی، شرکتهای چینی تجهیزات نفتی را با قیمت مناسب، ارزان و باکیفیت عرضه می کنند.

معاون سازمان ملی انرژی چین، این کشور را بزرگترین واردکننده نفت از ایران عنوان کرد و افزود: ۵٠ درصد از صادرات نفت ایران به چین صادر می شود و شرکتهای چینی پارسال ٢ هزار و ۵٠٠ تن از ایران نفت خریداری کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.