پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

سیمان چاه نفت تولید شد

0

به همت متخصصان ایرانی

سیمان چاه نفت تولید شد
کارخانه سیمان کرمان از معدود کارخانه‌هایی است که به تولید سیمان چاه نفت کلاس G می‌پردازد و تنها کارخانه‌ای است که با ظرفیت تولید بیش از ۳۰ هزار تن از این محصول، در حال حاضر بزرگترین تولید کننده این نوع سیمان در کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سیمان چاه نفت یا کلاس جی، از انواع سیمان‌های خاص است که چند سالی است در کشور تولید و نیاز صنعت نفت را تامین می کند. کارخانه سیمان کرمان از معدود کارخانه‌هایی است که به تولید سیمان چاه نفت می‌پردازد و تنها کارخانه‌ای است که تولید این محصول را به صورت مستمر ادامه می دهد.

سیمان چاه نفت، ظرفیت مهمی برای استان کرمان است که علاوه بر تامین نیاز استان های خوزستان، هرمزگان، بوشهر و مازندران به کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و عراق هم صادر می شود.

سیمان براساس مشخصات و نوع ترکیبات مواد، انواع متفاوتی دارد که هرکدام کاربرد خاصی دارند و سیمان چاه نفت به علت مقاومت دربرابر دما و فشارهای بالا برای درزگیری چاه های نفت به کار می رود.

درزگیری و حفاظت دور لوله های چاه نفت تا اعماق ۲ هزار و ۵۰۰ متر از کاربردهای سیمان چاه نفت است که با دوغاب پمپاژ، از ورود مواد شیمیایی و فیزیکی به درون چاه نفت جلوگیری می کند.

این سیمان تا پیش از سال ۷۸ از کشورهای آلمان، نروژ و امارات متحده عربی وارد می شد اما با تولید سیمانِ چاه نفت علاوه بر خودکفایی سالانه از خروج ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار ارز از کشور جلوگیری می شود.

گروه صنایع سیمان کرمان با ظرفیت تولید بیش از ۳۰ هزار تن سیمان چاه نفت کلاس g در حال حاضر بزرگترین تولید کننده این نوع سیمان در کشور است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.