پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

سکو‌های جدید بزرگترین تاسیسات نفتی ایران در خلیج‌فارس نصب شد

0

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، گفت: با نصب موفقیت‌آمیز پایه سکوهای A 20و A 21میدان ابوذر وآغاز عملیات حفاری، در مجموع تولید این میدان ۱۲ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز، مهندس حمید بورد افزود: عملیات نصب این دو سکو به همراه متعلقات و لوله‌های هادی حفاری روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن‌ماه انجام شد. مدت زمان بارگیری، حمل و نصب این دو سکو ۹۰ روز به طول انجامید که این زمان با احتساب شرایط بد آب و هوایی که در برخی اوقات باعث توقف کار می‌شد محاسبه شده است.

وی افزود: این جکت‌ها که در مدت ۲۲ ماه ساخته شده به صورت چهارپایه بوده و وزن هر یک از آنها ۱۲۰۰ تن است و پس از بارگیری و حمل در محل میدان ابوذر نصب شده است.

به گفته وی، نفت سکوی A 20به سکوی ACدر مجتمع نفتی ابوذر منتقل می‌گردد و فاصله این سکو تا سکوی AC حدود ۶.۲ کیلومتر است. همچنین نفت سکوی A 21به سکوی AAمنتقل شده و تا سکوی AC 2.6کیلومتر فاصله دارد.

مهندس بورد افزود: در حال حاضر کالای مورد نیاز خط لوله دریایی خریداری و به کارخانه ماهشهر حمل شده و آماده پوشش برای نصب در دریا است. عملیات ساخت عرشه‌های اصلی نیز در یارد صنایع دریایی اروند واقع در خرمشهر در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، افزود: عملیات نصب این جکت‌ها با مدیریت و راهبری شرکت‌های داخلی انجام شده که این امر نشان‌دهنده بلوغ و توانایی این شرکت‌ها در صنعت نفت دریایی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.