پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت طرح جدید متانول ایران

0

مدیر پتروشیمی سیراف‌انرژی دیر با اشاره به سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت طرح جدید متانول ایران، اعلام کرد: هم اکنون پیشرفت فیزیکی این طرح به حدود ۳۷ درصد رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز، «حسین پیش‌بر» درباره آخرین وضعیت احداث طرح پتروشیمی متانول سیراف، گفت: مجتمع پتروشیمی متانول سیراف در زمینی به مساحت ۵۴ هکتار با ظرفیت تولید پنج هزار تن متریک در روز در ۱۰ کیلومتری بندر دیر در حال احداث است.

مدیر سایت پتروشیمی سیراف‌انرژی دیر با اعلام اینکه در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این طرح به حدود ۳۷ درصد رسیده است، تصریح کرد: بر اساس برنامه زمان بندی پیش بینی می شود این طرح تولید متانول تا سال ۹۹ در مدار بهره برداری قرار بگیرد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه حدود ۷۰۰ میلیون دلار برای اجرای این پروژه که در راستای اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود، سرمایه گذاری شده است، با اشاره به اولویت جذب نیروهای بومی در این پتروشیمی، اظهار داشت: از ۲۵۰ نفر نیروی شاغل در این شرکت، نزدیک به ۴۰ درصدبومی شهرستان دیر هستند.

گفتنی است، مجتمع پتروشیمی متانول سیراف در صورت بهره برداری از ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول برخوردار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.