پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری «انی» در الجزایر

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از عصر نفت: شرکت انی ایتالیا درنظر دارد طی سه سال آینده میلیاردها دلار در الجزایر سرمایه گذاری نماید.

به گفته کلودیو دسکالزی رئیس انی، شرکتش درتلاش است همکاریش با شرکت نفت و گاز دولتی الجزایر، سوناتراچ را افزایش دهد، زیرا این کشور از ذخایر عظیم گازی برخوردار است.

دسکالزی که در کنفرانس انرژی شهر اوران الجزایر شرکت کرده بود اظهار داشت “ذخایر فراساحلی الجزایر جذابیت فراوانی برای شرکت های فعال در حوزه انرژی ایجاد نموده، اما ما هنوز هیچ مجوزی برای اکتشاف دریافت نکرده ایم.”.

سال گذشته این شرکت بالغ بر ۶۰۰ میلیون دلار در الجزایر سرمایه گذاری کرده و بیش از ۱۱ میلیارد مترمکعب گاز از این کشور آفریقای شمالی وارد نمود.

ایتالیا تمایل دارد تبدیل به هاب گازی جنوب اروپا شود که قادر است منابع انرژی آفریقا را از کشورهای الجزایر و لیبی جمع آوری نموده و از طریق آذربایجان به اروپا برساند.

طی سال های اخیر و به دلیل کاهش تولید الجزایر، گاز مورد نیاز ایتالیا از طریق روسیه تامین می شد، اما با تلاش های عبدالمومن کادور رئیس سوناتراچ، این شرکت مترصد جذب سرمایه گذاران خارجی در جهت افزایش تولید است.

به گفته رئیس انی، توسعه همکاری بین دو شرکت به ایتالیا اجازه می دهد گام های ثمربخشی در کشور مهمی مانند الجزایر برداشته و باعث استحکام مشارکت استراتژیک انی و سوناتراچ خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.