پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

سامانه VHF بندر امام خمینی(ره) به روزرسانی شد

0

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از به روز رسانی و یکپارچه سازی سامانهVHF کنترل ترافیک دریایی مجتمع بندری امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از مانا، مهندس بهروزآقایی در این باره گفت: مجموعه VHF های سیستم کنترل ترافیک دریایی(VTS) به صورت آنالوگ و با استفاده از سخت افزارهای قدیمی در سرویس بود که با توجه به محدودیت های جایگزینی و مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این سامانه، فرآیند تعمیرات آنها بسیار پیچیده و طولانی می شود. بنابراین تلفیق این سامانه با سامانه جامع ارتباطی و مدیریتی(ICS) در دستور کار قرار گرفت.

وی در تشریح مراحل فنی این پروژه افزود: دستگاه هایVHF با استفاده از بردهای مبدل طراحی شده توسط تأمین کنندگان داخلی به طور مستقیم به سامانه جامع ارتباطی و مدیریتی(ICS) اتصال یافته و اطلاعات از طریق لینک های رادیویی موجود به برج کنترل منتقل شد تا کلیه داده های دریافتی در سرور سامانه مذکور مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در ادامه افزود: به منظور حفظ یکپارچگی مانیتورینگ و نحوه عمل سیستم کنترل ترافیک دریایی(VTS) این مجتمع بندری، طراحی سخت افزاری و نرم افزاری خاصی در سامانه جامع ارتباطی و مدیریتی (ICS) صورت پذیرفته که امکان بهره گیری مطلوب از آن را در مانیتورهای اپراتوری سامانه کنترل ترافیک دریایی فراهم آورده است.

مهندس آقایی استفاده از توانمندی صنایع داخلی در انجام این پروژه را یکی از اقدامات بارز در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی برشمرده که موجب صرفه جویی در هزینه، فضا و توان مصرفی در مقایسه با سایر برندهای خارجی شده است.

وی همچنین، قابلیت دسترسی مطلوب به دستگاه های VHF و سایر سامانه های ارتباطی به دلیل پیاده سازی ساختار شبکه ای، سطح پایداری بالای سیستم به دلیل استفاده از قطعات و ماژول های صنعتی، همچنین لحاظ کردن کارت های پشتیبان (Redundant) برای بخش های اصلی سامانه و ارتقاء کیفیت بهره برداری از این سامانه با توجه به درنظر گرفتن شرایط جوی منطقه و پارامترهای محیطی را از اهم مزایای این به روزرسانی برشمرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.