پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

در سال ۲۰۱۵ اکتشاف نفت و گاز به پایین ترین حد ۶٠ سال اخیر رسید

0

یک بانک آمریکایی اعلام کرد که آمار کشف میدانهای جدید نفت و گاز در سال ٢٠١۵ میلادی به پایین ترین حد از سال ١٩۵٢ میلادی تا کنون رسیده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، بانک آمریکایی مرگان استنلی اعلام کرد که کشف میدانهای جدید نفتی در سال گذشته میلادی به پایین ترین حد از سال ١٩۵٢ میلادی تا کنون رسیده، زیرا افت قیمت نفت شرکتهای نفتی را وادار کرده است که بودجه اکتشافی خود را کاهش دهند.

این بانک با استناد به پژوهش مؤسسه ریستاد انرژی، اعلام کرد که در سال گذشته میلادی مجموع ذخایر جدید کشف شده نفت و گاز، به دو میلیارد و ٨٠٠ میلیون بشکه معادل نفت رسید.

با احتساب میدانهای نفت و گاز کشف شده در آمریکا، مجموع ذخایر هیدروکربری جهان در سال ٢٠١۵ میلادی به ١٢ میلیارد و ١٠٠ میلیون بشکه معادل نفت می رسد که باز هم کمترین رقم از سال ١٩۵٢ میلادی تا کنون است.

مرگان استنلی اعلام کرد که افت قیمت نفت سبب شده است شرکتهای بزرگ جهان، از جمله شل و اکسون موبیل، وادار شوند بودجه اکتشافی خود را به شدت کاهش دهند، به گونه ای که مجموع سرمایه گذاری در اکتشاف از ١۶٨ میلیارد دلار در سال ٢٠١٣ میلادی به ٩۵ میلیارد دلار در سال ٢٠١۵ میلادی کاهش یابد.

طبق اعلام این بانک، حتی اگر در سال ٢٠٣٠ میلادی تقاضای انرژی جهان حدود ٨۶ میلیون بشکه در روز باشد، میدانهای فعال کنونی و میدانهای در حال راه اندازی تنها پاسخگوی دو سوم نیازهای جهان خواهند بود.

پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.