پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پایان ساخت دو سکوی فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی در فروردین ماه سال آینده

علیرضا عبادی، سه شنبه، ۶ بهمن ماه در جریان بازدید خبرنگاران از فازهای ١٧، ١٨، ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی، پیشرفت ساخت پالایشگاه فازهای ٢٠ و ٢١ را ٩٢ درصد و پیشرفت ساخت سکوهای این فازها را ٨٣,٣ درصد اعلام کرد.

وی با بیان این که برای طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١، ساخت دو سکو هر یک با ظرفیت یک میلیارد فوت مکعب پیش بینی شده است، افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده، ساخت این سکوها فروردین ماه سال آینده به پایان می رسد و سپس سکوها با فاصله دو ماه به دریا حمل می شوند.

عبادی، سهم شرکتهای داخلی را در اجرای این طرح تاکنون ۶٠ درصد اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ١٠ هزار نفر در اجرای این پروژه مشغول به کار هستند، ضمن این که ۶١ میلیون نفر_ ساعت کارکرد بدون حادثه جانی در این پروژه ثبت شده است.

وی، افزایش تولید ناخالص ملی، اشتغالزایی، تامین سوخت پاک و توسعه دانش و فناوری را از جمله دستاوردهای اجرای طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ اعلام کرد.

هدف از توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی، تامین روزانه ۵٠ میلیون مترمکعب گاز تصفیه ‌شده برای مصارف داخلی، بازیافت سالانه یک میلیون تن گاز اتان قابل مصرف در صنایع پتروشیمی، بازیافت سالانه ١,٠۵ میلیون تن گاز مایع مرغوب برای صادرات، تولید روزانه ٧۵ هزار بشکه میعانات گازی گوگردزدایی و تثبیت‌شده برای صادرات و بازیافت روزانه ۴٠٠ تن گوگرد است.

13930123111547812515064

منبع:.pogc.ir

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.