پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

رکورد تاریخی تولید در غول پلیمر ایران شکسته شد/ تولید «پلیمر آریاساسول» از مرز ۱.۷۶۰ میلیون تن گذشت

مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول با اشاره به ثبت رکورد تاریخی در پلیمر آریا ساسول، اعلام کرد: سال ۹۶ بیش از یک میلیون و ۷۶۰ هزار تن محصول تولید شده که یک رکورد جدید در تاریخ ساخت و راه‌اندازی این مجتمع پتروشیمی است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز، با گذشت پنج سال از خروج «ساسول» از مجتمع پتروشیمی پلیمر آریا ساسول، با انجام یک برنامه ریزی دقیق در غیاب ساسول رکورد تاریخی تولید در این کلکسیون محصولات پلیمری ایران شکسته شد.

از سوی دیگر درحالی سال ۹۶ رکورد تولید یک میلیون و ۷۶۰ هزار تن محصول در پلیمر آریا ساسول به ثبت رسیده که پارسال به دلیل اعمال سهمیه‌بندی خوراک اتان و سپس مشکلات فنی در پتروشیمی مبین اکثر مجتمع‌های پتروشیمی عسلویه موفق به ثبت تولید فراتر از ۸۰ تا ۸۵ درصد نشده اند.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول با اعلام اینکه سال ۹۶ برای نخستین بار فراتر از ظرفیت اسمی و طراحی شده پلیمر آریا ساسول محصول تولید شده است، تصریح کرد: تولید تجمعی در این مجتمع پتروشیمی تا پایان سال ۱۳۹۶ به بیش از یک میلیون و ۷۶۰ هزار تن رسیده که فراتر از ۱۰۰ درصد است.

این مقام مسئول، افزود: سال ۱۳۹۵، تولیدی معادل یک میلیون و ۶۷۰ هزار تن در پتروشیمی آریا ساسول محقق شد که سال ۹۶ با ثبت یک تولید بی سابقه عملا رکورد بالاترین تولید در این مجتمع پتروشیمی به ثبت رسیده است.

وی در تشریح مهمترین دلایل ثبت رکورد جدید تولید در پلیمر آریا ساسول هم توضیح داد: بزرگترین کاری که در سال ۹۶ انجام شد، اجرای برنامه‌ریزی عملیاتی بر اساس پروژه‌های بهبود بوده است.

بحرینی با یادآوری اینکه در پلیمر آریا ساسول برنامه بلندمدت را به صورت سالانه برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در ادارات مختلف جزئی شده و در نهایت به منافع کارکنان گره خورده است، تاکید کرد: در شرکت پلیمر آریا ساسول، برنامه بلندمدت برای سال ۲۰۲۲ میلادی تدوین شده و بر اساس این چشم انداز، اهداف بلندمدت تعریف، سپس برنامه هر سال مشخص شده و اجرای آن در اولویت برنامه قرار گرفت.

به گفته این مقام مسئول در این راستا، در سال ۱۳۹۶ همه ۴۱ دپارتمان سازمان، پروژه‌های بهبود را در راستای اهداف ۲۰۲۲ میلادی تدوین و تعریف کردند. در نهایت ۹۹۶ پروژه در کل سازمان تعریف شد که ۱۲ پروژه آیتم‌های حیاتی تعریف شد زیرا روی سودآوری، ایمنی، آینده و ریسک تاثیر مستقیم دارند و مدیرعامل خودش بر نحوه اجرای آنها مدیریت می‌کند و برای پیشبرد آنها ماهانه جلسه داشته‌ایم.

مدیرعامل پلیمر آریا ساسول با بیان اینکه سال ۹۶ برای اولین بار واحد الفین به صورت مستمر ۱۲۶ تن در ساعت اتیلن روی ظرفیت طراحی تولید کرده است، تبیین کرد: در پلیمر آریا ساسول به دنبال پایداری و استمرار تولید حداکثری هستیم و گلوگاه‌های تولید اتیلن را برطرف کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه سال ۹۶ فراتر از ثبت یک رکورد جدید می توانستیم محصول تولید کنیم ولی مقاطع زمانی زیادی بوده که تولید پلیمر آریا ساسول کمتر از این مقدار بوده زیرا خوراک نداشتیم، افزود: با این وجود در ماه‌های بهمن و اسفند مستمر خوراک دریافت کردیم و مستمر تولید انجام شد درحالی که در واحدهای مشابه الفین در کشور چنین تولیدی محقق نشده است.

بحرینی، خاطرنشان کرد: از دیگر دستاوردهای سال ۹۶ در پلیمر آریا ساسول را می‌توان ثبت رکورد بالاترین سود خالص ارزی و ریالی نام برد به طوری‌که تا پایان سال ۱۳۹۶ حدود ۵۵۰ میلیون دلار سود ارزی خالص کسب شد و به رغم افزایش قیمت اتان این سود حاصل شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.