پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

رونمایی از بزرگ‌ترین ناو هواپیمابر جهان+عکس

0

بزرگ‌ترین ناو هواپیمابر جهان توسط نیروی دریایی آمریکا به آب انداخته شد.

بزرگترین ناو هواپیما بر جهانبه گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، ناو هواپیمابر ۱۱۰هزار تنی «The USS Gerald R Ford» (یو.اس.اس. جرالد آر.فورد) طی مراسمی در ایستگاه نیروی دریایی «نورفولک» (Norfolk) در ویرجینیا رونمایی شد.

بر اساس گزارش NEWATLAS، این پروژه با پشتیبانی مالی «سوزان فورد بیلز» (Susan Ford Bales)، دختر «جرالد فورد» (Gerald Ford)، رئیس جمهور اسبق آمریکا بین سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۷ انجام شد.

ناو USS Gerald که با سوخت هسته‌ای نیرودهی می‌شود، به‌افتخار فورد و به‌پاس خدمات وی به نیروی دریایی آمریکا طی جنگ جهانی دوم، نام‌گذاری شده است.

ناو هواپیما برناو هواپیمابر آمریکاییساخت این ناو هواپیمابر ۱۲.۸ میلیارد دلاری در سال ۲۰۰۹ آغاز شد و نخستین نمونه از نوع خود در گروه جرالد آر. فورد به شمار می‌آید.

در این رابطه، رزم‌ناو دیگری نیز به‌نام «یو.اس.اس. جان‌.اف.کندی» (USS John F. Kennedy) در حال ساخت است و ساخت ناو USS Enterprise یا (CVN 80) نیز آغاز شده است.

این ناو غول‌پیکر قابلیت حمل هواپیما و بالگرد را به‌طور همزمان دارد و پیشرفته‌ترین ناو هواپیمابر دنیا به شمار می‌آید که در مقایسه با ناوهای دیگر حامل تسلیحات و هواپیماهای بیشتری خواهد بود.

USS GERALD FORDمجهز به یک عرشه غول‌پیکر و همچنین یک سیستم الکترومغناطیسی جدید جهت پرتاب‌ کردن هواپیماها است.

طبق این گزارش، مساحت این ناو به‌اندازه ۳ زمین فوتبال است و توسط شرکت «صنایع هانتینگتون اینگالز»(Huntington Ingalls Industries) ساخته شده است.

در مراسم به آب انداختن این رزم‌ناو، مقامات رسمی آمریکا، پرسنل نیروی دریایی و خانواده‌هایشان، پیمانکاران و همچنین ناخدا اول این ناو به‌نام کاپیتان «ریچارد مک‌کورماک» (Richard McCormack) حضور داشتند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.