پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

روسیه تولید روزانه نفت خود را در ماه آینده ۵۰ هزار بشکه کم می‌کند

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزیر انرژی روسیه در روز سه شنبه گفت روسیه قصد دارد تولید نفت خود را در ژانویه ۵۰ هزار تا ۶۰ هزار بشکه در روز کم کند. این مقدار کمتر از هدف نهایی آن طبق توافق جهانی کاهش تولید است که هفته گذشته امضا شد. هدف روسیه کاهش تدریجی و آرام تولید است.

این یعنی تولید نفت روسیه در ماه آینده حدود ۱۱.۳۵ میلیون بشکه خواهد بود که از رکورد ۱۱.۴۱ میلیون بشکه پس از فروپاشی شوروی سابق که در ماه اکتبر به دست آمد و از تولید ۱۱.۳۷ میلیون بشکه ای ماه قبل کمتر است.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه به خبرنگاران گفت که برنامه روسیه کاهش تدریجی تولید نفت است.

وی ادامه داد:« همچنین بستگی دارد به احتمالات تکنولوژیکی و جوی. ما پیشنهادهایی از طرف شرکت ها خواهیم داشت».

نواک که عضو هیئت نمایندگی دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه به شبه جزیره یامال قطب شمال است گفت:« باید ببینیم شرایط چگونه اقتضا می‌کند». نواتک، تولیدکننده داخلی گاز در حال توسعه تولید گاز طبیعی مایع در یامال است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک و برخی کشورهای غیرعضو اوپک مثل روسیه هفته گذشته توافق کردند که در کل ۱.۲ میلیون بشکه از تولید خود را کم کنند.

آنها قصد دارند قیمت نفت خام را که به زیر ۶۰ دلار در هر بشکه از ۸۵ دلار ماه اکتبر سقوط کرده است، بالا ببرند .
در این میان روسیه موظف است ۲۲۸ هزار بشکه در روز تولید خود را کاهش دهد.

طبق توافق اولیه بین اوپک و سایر تولید کنندگان در سال ۲۰۱۶، روسیه باید به‌تدریج ۳۰ هزار بشکه در روز تولید خود را کم می‌کرد. تولید روسیه در اکتبر ۲۰۱۶ ،۱۱.۲۴۷ میلیون بشکه بود.

نواک گفت:« دو سال پیش چندان هم کاهش تدریجی نداشتیم. در ژانویه به خاطر بدی هوا متحمل کاهش زیادی در تولید شدیم‌. ما حواسمان هست و نظارت می‌کنیم».

کیریل دیمیتریف، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه از توافق هفته گذشته استقبال کرد و گفت این توافق برای «تقویت ثبات اقتصاد کلان روسیه» مفید است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.