پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

روسیه در اندونزی پالایشگاه می سازد

0

کرملین روز سه شنبه (٢٨ اردیبهشت) اعلان کرد که شرکت روسنفت روسیه در هفته جاری با شرکت نفت اندونزی پرتامینا، برای ساخت پالایشگاه نفت در این کشور، قرارداد اصولی امضا خواهد کرد.
این قرارداد که احتمالا در حاشیه نشستی در شهر بندری سوچی در سواحل دریای سیاه روسیه امضا خواهد شد، می تواند آغازی بر ورود این کشور به منطقه آسیا باشد که تاکنون تحت تسلط کشورهای حوزه خلیج فارس عضو سازمان کشورهای تولید کننده نفت (اوپک) بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل، به نقل از رویترز،یوری اوشاکوف، دستیار ریاست جمهوری روسیه، در حالی این خبر را بدون ارایه جزییات بیشتر اعلان کرد که پرتامینا به دنبال شریکی برای اجرای طرح ١٢ میلیارد دلاری پالایشگاه توبان در اندونزی است.

راچماد هاردادی مدیر پالایش پرتامینا ماه گذشته (آوریل) گفت: این شرکت به جز روسنفت در باره اجرای این طرح با شرکت ملی نفت عربستان سعودی (آرامکو)، سینوپک چین، شرکت بین المللی نفت کویت (پترولیوم اینترنشنال) و یک کنسرسیوم شامل پی تی تی گلوبال شمیکال و تای اویل تایلند، مذاکره کرده است.

اندونزی ماه گذشته (آوریل) مجددا به عضویت سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک درآمد.

روسنفت ماه گذشته میلادی اعلان کرد که با پرتامینا درباره مشارکت احتمالی این شرکت به عنوان سهامدار در طرح های بالادستی روسیه، مذاکره کرده است.

هر دو شرکت همچنین مشارکت احتمالی روسنفت را در پروژه های پایین دستی اندونزی، بررسی کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.