پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ردیف سوم شیرین سازی فاز ١٩ پارس جنوبی راه اندازی شد

ردیف سوم شیرین سازی گاز پالایشگاه طرح توسعه فاز ١٩ پارس جنوبی پس از انجام تستهای اولیه و اتمام عملیات پیش راه اندازی، راه اندازی و آماده دریافت گاز ترش شد.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، حمیدرضا مسعودی، مجری طرح توسعه فاز ١٩ پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: با توجه به دقت عمل موجود در مرحله پیش راه اندازی و راه اندازی، پیش بینی می شود طی پنج روز آینده گاز شیرین تولیدی این ردیف با ظرفیت روزانه ١٢،۵میلیون مترمکعب، پس از انتقال به واحد ارسال گاز (واحد ١٠۶) به شبکه سراسری تزریق شود.

مسعودی تصریح کرد: هم اکنون با اضافه شدن این واحد پالایشی به پالایشگاه فاز ١٩ پارس جنوبی ٣ ردیف شیرین سازی این فاز راه اندازی و امکان شیرین سازی یک و نیم فاز استاندارد معادل تولید روزانه ۴٠ میلیون مترمکعب گاز میسر شده است.

مجری طرح توسعه فاز ١٩ پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس خاطرنشان کرد: با راه اندازی سکوی ١٩A در آبانماه امسال، گاز تولیدی این سکو پس از انتقال به پالایشگاه خشکی، وارد این ردیف شیرین سازی شده و پس از طی مراحل پالایشی به شبکه سراسری تزریق خواهد شد.

برپایه گزارش شرکت نفت و گاز پارس، فاز ١٩ پارس جنوبی از جمله طرحهای درحال توسعه در میدان مشترک پارس جنوبی با ظرفیت تولید روزانه ٢ میلیارد فوت مکعب گاز است. اردیبهشت و تیرماه امسال ردیفهای چهار و یک شیرین سازی این فاز با ظرفیت روزانه یک میلیارد فوت مکعب و با برداشت گاز از سکوهای SPD٢ و ١٩A به بهره برداری رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.