پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

راه اندازی واحد جدید کراکر بخار

0

واحد کراکر بخارشرکت اکسان موبیل در سه ماهه دوم امسال در تگزاس راه اندازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی امروز: شرکت اکسان موبیل روز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه اعلام کرد که واحد کراکر بخار این شرکت با ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال واقع در منطقه بی تاون (Baytown) تگزاس از لحاظ مکانیکی تکمیل شده است و انتظار می رود که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به بهره برداری می رسد.

اکسان موبیل همچنین خاطرنشان کرد: عملیات راه اندازی شامل تست سیستم ها و تزریق اولیه خوراک به واحد کراکر موفقیت آمیز بوده است.

شروع به کار این واحد که قرار بود در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ میلادی کلید بخورد؛ در پی طوفان هاروی و آسیب های ناشی از آن، به سال ۲۰۱۸ میلادی موکول شد. طوفانی که به دنبال بارندگی شدید، هیوستون تگزاس را تا ۵۰ اینچ در آب فرو برد.

مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی اکسان موبیل در بی تاون، واقع در شرق هیوستون، یعنی جایی که کار احداث کراکر یادشده در جریان بود؛ در میان آسیب دیده ترین تاسیسات قرار دارد.

صنایع ایالات متحده از جمله پتروشیمی پس از طوفان هاروی اختلالات فراوانی را تجربه کردند و بسیاری از پروژه های آن ها به تعویق افتاد. اما به دنبال بازیابی این صنایع، پیش بینی می شود افزایش ظرفیت های برنامه ریزی شده برای قرار گیری در مدار تولید در آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۸ ، بازارهای کلیدی را شدیدا متاثر سازد.

شرکت های شورون فیلیپس کمیکالز و فیلیپس ۶۶ (Phillips 66) نیز مشکلات مشابهی را در پی این طوفان تجربه کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.