پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

دو چالش اصلی پالایشگاه فجر جم

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نکونیوز، مدیر عامل پالایشگاه فجر جم گفت: ما در زمینه تامین خوراک به خاطر افت مخازن و نبود فشار کافی در آنها و همچنین بحران آب دچار چالش هستیم.

عبدالصمد نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره محصولات تولیدی پالایشگاه فجر جم اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر تولید روزانه ۶۵ میلیون متر مکعب گاز، محصولات فرعی مثل میعانات گازی، بوتان، پروپان و ال. پی. جی نیز تولید می‌کنیم که به مصرف داخلی رسیده و ۲۰۰ تن ال. پی. جی تولیدی نیز به پاکستان صادر می‌شود و در هر تن ۵۰۰ دلار درآمدزایی داریم.

وی با اشاره به چالش‌های پیش روی پالایشگاه نیز گفت: ما در زمینه تامین خوراک به خاطر افت مخازن و نبود فشار کافی در آن‌ها و همچنین بحران آب دچار چالش هستیم که برای برای رفع بحران آب با سازمان آب در زمینه احداث سد و آب شیرین کن بندر سیراف کنار خلیج فارس مشارکت کرده‌ایم.

مدیر عامل پالایشگاه فجر جم درباره برنامه اورهال و تعمیرات پالایشگاه و تاثیر تحریم‌های احتمالی جدید بر تامین تجهیزات بیان کرد: تعمیرات ما عمده نیست و تجهیزات و تامین قطعات مورد نیاز از سوی تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود و تحریم‌ها اثرگذار نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.