پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو برگزار می‌شود

دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو، ٢۶ تا ٢٨ مهرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو با بررسی راهبردهای توسعه و سرمایه گذاری در بخش نفت و نیرو از دو دیدگاه درون زایی و برون گرایی با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار خواهد شد.

بنیانگذاری و تداوم برگزاری منظم رویدادهایی که با نگاهی راهبردی این حوزه را مورد بررسی قرار دهند، می‌تواند اثرات عمیق و بلندمدتی در سیاست گذاری این حوزه و تبیین نقشه راه بگذارد.

نخستین کنگره راهبردی نفت و نیرو در جهت تامین اهداف یادشده، ٢٧ تا ٢٩ مهرماه پارسال با حضور مقامهای تراز اول کشور و بیش از ١۵٠ شرکت کننده خارجی و دوهزار شرکت کننده داخلی و ١۶ سخنران کلیدی از مهمترین شرکتها و نهادهای مطرح بین‌المللی حوزه نفت و نیرو در هتل المپیک تهران برگزار شد.

محورهای اصلی در برگزاری دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو

بیمه های اعتباری و روشهای جدید تامین مالی در بخش انرژی، بررسی تجارب و ساختار شرکتهای NOC و E&P، ضرورت اجرای طرحهای ازدیاد برداشت از میدانهای نفت و گاز ایران و مروری بر تجارب جهانی و آسیب شناسی توسعه نیافتن بخش خصوصی در صنایع نفت و گاز و راهکارهای تقویت آن، همچنین رگولاتوری در بخش انرژی، تجارب جهانی و راهبردهای ملی از محورهای اصلی این کنگره بشمار می‌روند.

از سوی دیگر، ارتقای بهره‌وری در بخش انرژی، برنامه های آینده پتروشیمی و راهبردهای توسعه بخش پایین دست، انرژیهای نو، تجارب موفق جهانی و گزینه های اقتصادی تخصیص منابع گازی ایران، همچنین چالشها و راهکارهای ارتقای فناوری پس از انتقال آن از دیگر محورهای کنگره راهبردی نفت و نیرو است که می‌توان به آن اشاره کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.