پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

دزدی نفت در مکزیک به تجهیزات حفاری هم رسید

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوییز اوبرادور گفت که دزدی گسترده سوخت به سکوهای حفاری نفت هم رسیده است. او قول داد اقداماتی برای برطرف کردن کمبود هایی که به خاطر سختگیری بر دزدان بنزین به وجود آمده، انجام دهد.

لوئیز اوبرادور گفت :«خرابکاریهایی در سکوهای حفاری نفت انجام شده است».

او ادامه داد ؛« ما مشکل را شناسایی کرده ایم و با آن مقابله می کنیم ».

لوییز اوبرادور در تلاش برای متوقف کردن دزدی سوخت، دستور بستن خط لوله های مهم سوخت را داده است که باعث کمبود در پمپ بنزین ها شده و در صورت طولانی شدن این کمبودها نگرانی در مورد تأثیر بر اقتصاد را به وجود می آورد.

اوبرادور گفت که دولت به دنبال خرید ۵۰۰ کامیون تانکر دار اضافی برای توزیع بنزین است. همچنین مقامات از شرکت‌های خصوصی خواسته‌اند واردات سوخت را افزایش دهند.

«خیلی زود شرایط به حالت عادی باز می گردد. ما در حال حل این مشکل به صورت قطعی هستیم».

سختگیری‌های اوبرادور در برابر دزدان سوخت نشان دهنده اولین تلاش بزرگ چپ گرایان برای مقابله با فساد فزاینده از زمان به قدرت رسیدن در اول دسامبر است‌.

طبق یک نظرسنجی که هفته گذشته منتشر شد، این سخت‌گیری‌ها جمعیت را دوقطبی کرده است ولی افراد بیشتری حامی این اقدامات هستند تا مخالف آن.

موجودی سوخت در پایانه‌های نفتی خاصی جمع می‌شوند. انجمن حمل و نقل دریایی مکزیک که به تازگی شروع به کارکرده انتظار دارد یک طرح فوری سرعت دادن به توزیع بنزین که از اواخر هفته آغاز شده به حل مشکلات کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.