پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

دریافت گاز از حوزه مخزنی فاز ۲۰و۲۱ در دریا تا نیمه نخست سال آینده فراهم می شود

0

با پیشرفت های جدید در ساخت و آماده سازی بخش خشکی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی، نخستین واحد شیرین سازی گاز این پالایشگاه به زودی در مدار تولید قرار می گیرد .

12783

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس،سرپرست طرح توسعه فازهای ۲۰و۲۱ اظهار داشت: تمامی مراحل آماده سازی، تست خطوط و اتصالات پایان یافته و این بخش ازپالایشگاه تا اواخر اسفندماه سال جاری با دریافت گاز ترش از پالایشگاه فازهای ۶ تا ۸ به بهره برداری اولیه می رسد.

مهندس علی رضا عبادی با اشاره به تکمیل تمامی بخش های واحد تامین آب ، برق و بخار( یوتیلیتی) عنوان کرد: درحال حاضر برای تولید اولیه پالایشگاه دو دستگاه از بویلرهای تولید بخار، درمدار راه اندازی قرار گرفته و نخستین کمپرسور واحد ارسال گاز (U-106) جهت دریافت گاز شیرین آماده بهره برداری است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرای خط لوله ۴۲ اینچ انتقال فراورده پالایشگاه پایان یافته، افزود: به زودی با انجام اقدامات پایه ای مربوط، اتصال خروجی خط لوله مذکور به شبکه چهارم سراسری انجام خواهد شد .

سرپرست طرح توسعه فازهای ۲۰و۲۱ پارس جنوبی گفت: ردیف اول شیرین سازی این فازها در اواخر اسفندماه سال جاری با دریافت گاز ترش از فازهای ۶ تا ۸ بهره برداری می شود .

به گفته مجری این فاز، با دریافت گاز از فازهای ۶ تا ۸ ، شرایط برای آماده سازی کامل پالایشگاه خشکی این پروژه به منظور دریافت گاز از حوزه مخزنی این فاز در دریا تا نیمه نخست سال آینده فراهم می شود .

عبادی با بیان اینکه چاه های این فازها در مراحل تکمیلی قرار دارد افزود : با انجام «عملیات تکمیلی» شامل مشبک کاری، اسیدکاری و جریان دهی، ۷ حلقه چاه تا پایان اسفندماه سال جاری بصورت کامل آماده راه اندازی می شود.

وی عنوان کرد: با پایان نصب و راه اندازی سکوی فاز ۲۱ تا پایان اردیبشهت ماه، پیش بینی می شود تمامی ۱۱ حلقه چاه این سکو تا تابستان سال آتی آماده تولید و ارسال گاز شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.