پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

حمایت غول نفتی روسیه از تمدید کاهش تولید نفت

0

شرکت لوک اویل روسیه اعلام کرد از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا خبرگزاری رویترز از سن پترزبورگ، واگیت الکپروف، مدیرعامل لوک اویل که دومین شرکت بزرگ روسیه به شمار می‌آید، اعلام کرد این شرکت قصد دارد به دولت روسیه پیشنهاد دهد همکاری با توافق جهانی کاهش تولید نفت را تا پایان سال جاری میلادی ادامه دهد.

وی گفت: باور دارم که کاهش تولید ۲۲۸ هزار بشکه در روز، نسبتاً حجم کمی است و شاهد تأثیر آن بوده‌ایم، بنابراین، پیشنهاد حفظ توافق و نظارت بر ذخیره‌سازی‌ها را مطرح خواهم کرد.

مدیرعامل لوک اویل اعلام کرد: صنعت نفت جهان که اکنون روزانه ۱۰۰ میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کند، همچنان از از سرمایه‌گذاری‌هایی بهره می‌برد که پیش از افت قیمت نفت در چند سال پیش انجام شده بودند و به‌تازگی، هیچ میدان نفتی بزرگی در جهان کشف نشده است.

الکپروف افزود: با توجه به کاهش تولید ونزوئلا و تحریم‌ها ضد صادرات نفت ایران، صنعت نفت جهانی باید بسیار محتاط باشد و با روش‌هایی همچون توافق کاهش تولید نفت، ثبات قیمت نفت را تضمین کند.

به گفته وی، انتظار می‌رود تولید نفت شرکت لوک اویل در داخل و خارج روسیه امسال به یک میلیون و ۷۱۰ هزار تا یک میلیون و ۷۳۰ هزار بشکه در روز برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.