پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

حفاری ۱۸۸ حلقه چاه نفت و گاز در مناطق نفت خیز کشور در سال۹۴

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از حفر ۱۸۸ حلقه چاه های نفت و گاز بوسیله ناوگان این شرکت در سال ۹۴ در مناطق نفت خیز خشکی و دریایی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حیدر بهمنی در توضیح بیشتر در این باره اظهار کرد: از این تعداد چاه ۹۷ حلقه توسعه ای توصیفی، سه حلقه اکتشافی و ۸۸ حلقه تعمیری بوده است.

وی افزود: ۱۱۴ حلقه از این چاه ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، ۱۵ حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی، ۱۶ حلقه در شرکت نفت فلات قاره، ۳۷ حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت، یک حلقه در شرکت نفت گاز اروندان، ٢ حلقه به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و ۳ حلقه به صورت پروژه ای حفر شد.

بهمنی با اشاره به تحقق ۳۵۶ هزار و ۲۹۰ متر حفاری چاه های نفت و گاز در سال گذشته، گفت: شمار چاه های حفاری شده در این مدت ۲۸ حلقه نسبت به سال قبل از آن افزایش دارد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی کارکنان توانمند بخش های عملیاتی و پشتیبانی شرکت در مدت پیش گفته حفاری ۳۲ حلقه چاه ۴۹۸ روز زودتر از برنامه تعریف شده از سوی شرکت های متقاضی به پایان رسید که از نظر تولیدی شدن زودهنگام چاه، ترخیص دکل و شتاب بخشی به اجرای پروژه های حفاری از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است.

وی افزود: شرکت ملی حفاری ایران ٧۴ دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین خشکی و دریایی در اختیار دارد و با بهره مندی از متخصصان مجرب، توانایی ارائه همزمان افزون بر ۲۰ نوع خدمات تخصصی فنی در صنعت حفاری را دارا است.

بهمنی با اشاره به انجام موفق ۸ هزار و ۳۸۹ مورد خدمات فنی و ویژه در سال گذشته، ادامه داد: سیمانکاری و اسید کاری چاه، لوله گذاری چاه، نصب آویزه، چاه پیمایی، تکمیل و آزمایش چاه، تعیین بهره دهی چاه، حفاری جهت دار، حفاری با هوا، تزریق نیتروژن، حفاری زیر فشار تعادل، لوله مغزی سیار و نمودارگیری درون چاهی و سطحی از شمار خدماتی است که همسو با عملیات حفاری توسط این شرکت در این مدت ارائه شد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گستره عملیاتی این شرکت را از شمالی ترین مناطق سرخس خانگیران، مرکزی، غرب، جنوب غرب تا جنوبی ترین مناطق ( خلیج فارس و پارس جنوبی ) در بیش از ١٠ استان کشور عنوان کرد و گفت: در سال ۹۴ در مجموع ۱۷۰ عملیات جابجایی دکل های حفاری در مناطق خشکی صورت گرفت.

وی با تقدیر از تلاش های چشمگیر مجموعه کارکنان شرکت در بخش های مختلف و تبریک سال نو به کارکنان و خانواده های آنان، اظهار کرد: در سال گذشته بخش قابل توجهی از توان عملیاتی این شرکت در اجرای پروژه های حفاری در میادین مشترک از جمله میدان نفتی آزادگان و یاران جنوبی، آذر و فاز ۱۴ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی به کارگیری شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.