پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

حدود ٣ میلیون بشکه از ظرفیت مخازن خارگ سالانه تعمیرات اساسی می شود

0

سرپرست مدیریت عملیات شرکت پایانه های نفتی ایران از انجام تعمیرات اساسی حدود سه میلیون بشکه از ظرفیت مخازن ذخیره سازی پایانه نفتی خارگ در طول یک سال خبر داد و تاکید کرد: این عملیات به منظور چابک سازی روند صادرات نفت خام ضروری است.

به گزارش پاپگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شرکت ملی نفت ایران، غلامحسین گرامی با اشاره به این که شرکت پایانه های نفتی حدود ٩۴ درصد مسئولیت صادرات نفت ایران را عهده دار است، گفت: برای اجرای سیاست های وزارت نفت در زمینه صادرات مشکلی نداریم.
وی با بیان این که زیرساخت های لازم برای بازسازی و تعمیرات در دوره پساتحریم فراهم شده است، افزود: اکنون همه وظایف بارگیری و صادرات در این حوزه بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.
گرامی همچنین در زمینه ظرفیت پایانه خارگ این اطمینان را داد که ظرفیت مخازن شرکت پایانه های نفتی به گونه ای است که می توانیم همه برنامه های شرکت نفت در بخش فروش نفت خام را به سرانجام برسانیم.
رئیس اداره صادرات نفت پایانه نفتی خارگ، مهمترین برنامه امسال این شرکت را تعمیرات اساسی مخازن اعلام کرد و گفت: امسال تعمیرات اساسی مخازن ۴۳ و ۴۴ با ظرفیت یک میلیون بشکه و همچنین مخزن ۳۵ در برنامه تعمیر قرار دارند.
به گفته وی، مخزن ۳۵ تا مهر ماه در سرویس قرار می گیرد و مخازن ۴۳ و ۴۴ نیز تا اسفند ماه نهایی و وارد مدار عملیاتی می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.