پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

جابه‎جایی ۱۷۰ دکل حفاری در محورهای مناطق نفت خیز کشور

عملیات جابه‎جایی ۱۷۰ دکل حفاری توسط ناوگان ترابری شرکت ملی حفاری ایران در سال ۹۴ در سطح محورهای مناطق نفت خیز کشور انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر خدمات شرکت ملی حفاری ایران در تشریح فعالیت های اداره کل ترابری شرکت که از زیر مجموعه های این مدیریت است، گفت: این شرکت ۷۲ دستگاه حفاری خشکی در اختیار دارد که با توجه به گستردگی حوزه عملیاتی در ۱۰ استان کشور، جابه‎جایی دکل ها براساس استانداردهای خاص و رعایت کامل مقررات ایمنی جاده ای صورت می گیرد.

سید شهریار موسوی با قدردانی از تلاش های مستمر مجموعه کارکنان بخش های مختلف مدیریت خدمات، افزود: در بحث جابه‎جایی دکل های حفاری که برای هر دکل دست کم یکصد خودرو سنگین و فوق سنگین به‎کارگیری می شود، همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط و پلیس راهور با اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه سرعت عمل در نقل و انتقال دکل ها و تجهیزات مربوط به خدمات فنی حفاری در شتاب بخشی به عملیات حفر چاه های نفت و گاز تاثیر گذار است، اظهار کرد: در این ارتباط از امکانات ترابری سنگین بخش خصوصی نیز استفاده می شود.

موسوی ادامه داد: جابه‎جایی بیش از ۱۶ هزار و ۲۵۰ محموله سنگین و سبک و ۱۲۶ میلیون لیتر سوخت دستگاه های حفاری از دیگر خدمات ارائه شده در بخش عملیات حفاری است.

مدیر خدمات شرکت ملی حفاری ایران گفت: در زمینه جابجایی دکل ها و تجهیزات سنگین و سبک حفاری در سال ۹۴ افزون بر ۱۲۲ هزار کیلومتر مسافت در محورهای مواصلاتی و راه های فرعی دسترسی به موقعیت تعیین شده برای استقرار دستگاه های حفاری پیموده شد.

وی توضیح داد: در بخش تعمیرات اداره کل ترابری شرکت نیز در مدت پیش گفته بیش از ۵ هزار و ۱۵۰ فقره تعمیرات دوره ای و ۷ هزار و ۳۶۰ فقره تعمیرات موردی و ۲۸۶ مورد معاینات فنی انجام و ۱۴ هزار و ۲۵۰ مورد دستور کار برای تعمیرات ماشین آلات صادر شد.

موسوی توجه به امر آموزش را در بخش های مختلف این مدیریت بسیار مهم عنوان کرد و افزود: در این مدت نزدیک به ۲۰ هزار نفر ساعت آموزش برای کارکنان ترابری شرکت با همکاری مدیریت آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت برگزار شد.

مدیر خدمات شرکت ملی حفاری ایران خاطر نشان کرد: در سال ۹۴ در مجموع افزون بر ۷۰ دستگاه خودرو به ناوگان ترابری شرکت اضافه شد و تعمیرات اساسی ۱۰۷ دستگاه موتور خودروهای سنگین و بازسازی ۱۱ دستگاه خودرو با موفقیت صورت گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.