پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تولید نفت ایران ۱۰۰ هزار بشکه کاهش یافت

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، نتایج تحقیق جدید رویترز نشان می‌دهد میزان تولید نفت اوپک در ماه جولای به بالاترین رقم در سال ۲۰۱۸ رسیده، اما تولید نفت ایران و لیبی کاهش یافته است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه جولای روزانه ۳۲.۶۴ میلیون بشکه نفت تولید کرده که ۷۰ هزار بشکه نسبت به ماه ژوئن افزایش نشان می‌دهد.

اوپک و متحدانش در ماه گذشته میلادی توافق کردند که تولید نفت خود را افزایش دهند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از تولید کنندگان نفت خواسته بود تا با افزایش تولید، تأثیر تحریم‌های جدید آمریکا علیه نفت ایران را که موجب رسیدن نفت به بالای ۸۰ دلار شده بود خنثی کنند.

این تحقیق نشان می‌دهد میزان پایبندی جمعی اوپک به توافق کاهش تولید از ۱۱۶ درصد در ماه ژوئن به ۱۱۱ درصد در ماه جولای کاهش یافته و این بدان معناست که هنوز اعضای اوپک جا برای افزایش تولید بیشتر دارند.

پس از تصمیم اوپک، کویت و امارات تولید نفت خود را در ماه جولای به‌میزان ۸۰ و ۴۰ هزار بشکه در روز افزایش داده‌اند.

ریاض هم تولید نفت خود را در ماه جولای ۵۰ هزار بشکه نفت نسبت به ماه ژوئن افزایش داده است.

بیشترین کاهش تولید در این ماه مربوط به ایران بوده که تولیدش ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داشته است. میزان صادرات نفت ایران نیز به‌دلیل ترس مشتریان تهران از تحریم‌های آمریکا کاهش داشته است.

اضافه شدن جمهوری کنگو به اوپک در ماه ژوئن نیز موجب شده تا تولید نفت این سازمان حدود ۳۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.،

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.