پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تولید نفت اوپک کاهش یافت

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، در حالی که اوپک در حال دستیابی به هدف خود یعنی برقراری توازن مجدد در بازار نفت است، تولید نفت اوپک در ماه آوریل به دلیل کاهش تولید ایران، آنگولا و الجزایر کاهش بیشتری را شاهد بوده است.

آمارهای تحلیلگران و شرکت های نفتی و داده های حاصل از ردگیری کشتی ها نشان می دهد که میزان تولید نفت اوپک در ماه آوریل به ۳۱.۹۳ میلیون بشکه در روز رسیده در حالی که این رقم در ماه مارس ۳۱.۹۷ میلیون بشکه بوده است.

بیشترین کاهش تولید در این ماه مربوط به ایران بوده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ممکن است روز ۱۲ ماه می تصمیم به خروج از توافق هسته ای و برقراری مجدد تحریم های ایران بگیرد که این مسئله موجب محدود شدن درآمدهای صادراتی ایران خواهد شد. برخی تجار نفتی از هم اکنون نسبت به امضای قرارداد خرید نفت و فرآورده های نفتی با ایران برای بعد از تاریخ ۱۲ ماه می امتناع می کنند.

این در حالی است که صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی به دلیل تخفیف های ارائه شده از سوی این کشور بابت نفت ذخیره شده در تانکرها در خلیج فارس افزایش یافته است.

صادرات نفت آنگولا و الجزایر نیز در ماه آوریل به دلیل کاهش طبیعی تولید و عملیات تعمیر و نگهداری کم شده است.

بر اساس این تحقیق، میزان تبعیت اوپک از مفاد توافق کاهش تولید در ماه آوریل به ۱۶۸ درصد رسیده در حالی که این میزان در ماه مارس ۱۶۵ درصد بوده است.

میزان تولید نفت عربستان در این ماه با اندکی تغییر ۹.۹ میلیون بشکه در روز بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.