پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

توسعه فاز ۱۴ با هشت شرکت ایرانی

مدیر عامل نفت و گاز پارس با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز فازهای پارس جنوبی را به طور کامل وارد کرده‌ایم، گفت: فقط فاز ۱۴ تا حدی عقب‌تر است که بعدا در مورد این فاز تصمیم گیری می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نکونیوز، محمد مشکین فام درباره نیاز به واردات تجهیزات فازهای باقیمانده پارس جنوبی اظهار داشت: ما برای پالایشگاه‌های ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ مشکلی نداریم و تجهیزات را به طور کامل وارد کرده‌ایم، به جز چند مورد که قراردادهایشان اکسپورت لایسنس گرفته‌اند.

وی افزود: ما از بابت تامین تجهیزات مشکلی نداریم، فقط فاز ۱۴ تا حدی عقب‌تر است که بعدا در مورد این فاز تصمیم گیری می‌کنیم.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه توسعه پروژه فاز ۱۴ را شرکت‌های ایرانی انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: فاز ۱۴ با مشارکت بین ۸ شرکت ایرانی انجام می‌شود که سه شرکت کار پالایشگاه و دیگر شرکت‌ها نیز کار حفاری و سکوها را انجام می‌دهند.

وی درباره دلیل تاخیر در توسعه این فاز نیز بیان کرد: فاز ۱۴ در اولویت توسعه نبوده، تمرکز ما روی فازهایی بوده که زودتر به تولید می‌رسند و پس از ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ در مرحله بعدی قرار می‌گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.