پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

توسعه صنایع دریایی از اولویت‌های دولت است.

0

وزیر صنعت معدن و تجارت در بازدید از شرکت صدرای بوشهر اظهار داشت:

توسعه صنایع دریایی از اولویت‌های دولت است.
محمدرضا نعمت‌زاده عصر پنجشنبه در بازدید از شرکت صدرای بوشهر اظهار داشت: شرکت کشتی‌سازی ما باید در سطح کلاس بین‌المللی باشد و با یک برنامه‌ریزی زمان‌بندی‌شده دقیق پروژه‌ها را برای رسیدن به آن جایگاه توسعه دهیم.

محمدرضا نعمت‌زاده با بیان اینکه صنعت دریایی یکی از اولویت‌های وزارت صنایع است اظهار داشت : در شورای عالی صنایع دریایی همه اعضا بر اولویت‌ گذاشتن این صنعت تأکید دارند.
وی توانمندی متخصصان این شرکت را مورد اشاره قرار داد و گفت: متخصصان شرکت صنعت دریایی صدرا از توانمند بالایی برخوردار هستند چرا که محصولات آنان در آبهای بین‌المللی مشاهده می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه محصولات شرکت صنعت دریایی صدرای بوشهر که در حوزه سازه‌ها و شناورها است دارای استاندارد بین‌المللی است تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در حوزه صنعت دریایی دارای توانمندی‌های بسیاری است که باید در طراحی و تولید تجهیزات دریایی بیشتر بکوشد. وی اضافه کرد : باید کار ایجاد شود و ایده‌های نوین برای فروش و جذب خریدار صورت گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت حل مشکلات شرکت صدرای بوشهر را مورد تاکید قرار داد افزود: مشکلات گمرکی و بانکی صنعت دریایی ایران‌صدرای بوشهر قابل رفع است که با ارائه راهکارهای لازم در کوتاه‌ترین زمان برطرف می‌شود.

نعمت‌زاده افزود: مشکلات این صنعت باید به صورت پروژه‌ای ارائه شود تا بر اساس زمان‌بندی تعیین شده یکی پس از دیگری برطرف شود.

لازم به‌ذکر است که در سال گذشته ۱۲۳شناور و تا مهرماه سال جاری ۸۳ شناور توسط شرکت صدرا تعمیر شد که فعالیت امسال این شرکت در مقایسه با سال گذشته از رشد ۳۰ درصدی برخوردار است.

وی بر پاک‌سازی و بهسازی محیط شرکت صدرای بوشهر تاکید کرد و ادامه داد: برای جذب خریدار و مشتری برای محصولات، شرکت باید ابتدا محیط ظاهر مناسبی داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با توجه به وجود چنین امکانات و فعالیت دو هزار و ۵۴۲ نیروی انسانی، باید بازدهی بهتری وجود داشته باشد. اینجا خود به خود درست نمی‌شود بلکه باید دست به دست هم داد تا به یک محیط آبرومندی تبدیل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.