پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

توجه ویژه روسیه به پتروشیمی

سرمایه گذاری ۹.۵ میلیارد دلاری برای دو برابرسازی درآمد پتروشیمی سیبور منجر به تحول در این شرکت روسی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از عصر نفت، پیش بینی می شود با رسیدن مجموعه پتروشیمی زپسیب (ZapSib) شرکت سیبور به حداکثر ظرفیت خود، درآمد این شرکت تا سقف دو برابر افزایش یابد. تاسیسات یادشده ظرفیت تولید پلیمر تولیدکنندگان پتروشیمی روسیه را تا حدود سه برابر افزایش می دهد.

انتظار می رود تکمیل مکانیکی این مجموعه تا اواسط سال ۲۰۱۹ میلادی محقق شود و ظرف ۹ ماه پس از آن به بهره برداری برسد. توان عملیاتی تاسیسات جدید پس از راه اندازی به صورت گام به گام افزایش می یابد.

سرگی کومیشان، مدیر اجرایی شرکت سیبور، در حاشیه یک کنفرانس خبری عنوان کرد: معتقدیم که زپسیب قادر است با رسیدن به بهره برداری کامل، افزایش درآمد دو برابری را برای سیبور به ارمغان بیاورد.

درآمد سیبور در سال ۲۰۱۷ میلادی ۴۵۵ میلیارد روبل (معادل هشت میلیارد و ۲۰ میلیون دلار) گزارش شد. اما این شرکت حساب ویژه ای روی منابع خوراک فراوان و ارزان گاز طبیعی روسیه باز کرده است. از این رو یک رشته سرمایه گذاری بزرگ را با هدف ارتقاء جایگاه خود از رتبه ۵۷ و پیوستن به جمع ۲۵ شرکت برتر پتروشیمی جهان دنبال می کند.

پروژه زپسیب قرار است ۲ میلیون تن ظرفیت جدید تولید پلیمر، ۲ میلیون تن انواع محصولات الفینی و ۱۰۰ هزار تن C4 در سال اضافه کند. همچنین احتمال دارد پروژه ساخت یک واحد تولید پلی اتیلن (PE) جدید با ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال نیز در شهر آمور (Amur)، واقع در شرق دور روسیه، به دنبال این طرح کلید بخورد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.