پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تنش در خلیج فارس قیمت جهانی نفت را بالا برد

0

تنش در خلیج فارس و گمانه زنی در باره سقوط ارزش دلار سبب شد که در معاملات دیروز (پنجشنبه دوم شهریور ماه)، قیمت نفت افزایش یابد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، تنش در خلیج فارس و حدس و گمان در باره کاهش ارزش دلار در پی سخنرانی ژانت یلن رئیس بانک مرکزی آمریکا در باره سیاست پولی این کشور، موجب بالا رفتن قیمتهای جهانی نفت شد.

در پایان معاملات دیروز، قیمت هر بشکه نفت خام برنت با ۶٢ سنت رشد، در سطح ۴٩ دلار و ۶٧ سنت تثبیت شد.

قیمت هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا نیز ۵۶ سنت افزایش یافت و به ۴٧ دلار و ٣٣ سنت برای هر بشکه رسید.

با توجه به اینکه قرار است تولید کنندگان عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و دیگر تولید و مصرف کنندگان عمده نفت جهان در روزهای ٢۶-٢٨ سپتامبر (پنج تا هفت مهر ماه ) در حاشیه مجمع بین المللی انرژی در الجزایر ملاقات کنند، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، به رویترز گفته است که تصور نمی کند که نیازی به مداخله قابل توجه در بازار نفت وجود داشته باشد، زیرا تقاضا برای نفت خام در جهان به خوبی بالا می رود.

الفالح افزود: تاکنون هیچ مذاکره ای درباره سطح تولید اوپک صورت نپذیرفته است.

به رغم رواج این حدس و گمان که در این نشست برسر نوعی محدودیت تولید، توافق خواهد شد، اما سخنان الفالح، این باور بسیاری از بازیگران بازار نفت را تقویت کرد که نشست سپتامبر منجر به هیچگونه محدودیت تولیدی نخواهد شد، به ویژه باتوجه به این نکته که عربستان و ایران با حداکثر ظرفیت، نفت تولید می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.