پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تمدنی جدید با محوریت انرژی در خلیج فارس شکل می گیرد

0

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح ( پنج شنبه ۵ فروردین) در حاشیه سفر یکروزه خود به منطقه ویژه پارس از تصویب طرحی در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تحول منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با محوریت نفت و گاز سخن گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع مدیران شرکت های مستقر در منطقه ویژه پارس، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان بوشهر، ائمه جمعه اهل سنت، فرماندار و مسئولین شهرستان عسلویه با اشاره به موقعیت استراتژیک این منطقه ی عظیم اقتصادی و صنعتی در تحولات کشور و منطقه گفت: گزارشاتی که از سوی مسئولین منطقه دریافت کردم حاکی از تلاش و کوشش دست اندرکاران منطقه است.

وی تصریح کرد: با تصویب طرح نظام آمایش سرزمینی برای سواحل جنوب با محوریت عسلویه که عملیاتی کردن آن کار سختی نیست، در آینده نزدیک شاهد رشد چشمگیر این مناطق هستیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با برنامه هایی که دولت در دست اجرا دارد امیدواریم با اجرای سیاست های مورد نظر، پایه گذار تمدنی جدید در خلیج فارس با محوریت انرژی، نفت و گاز باشیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به داشتن منابع طبیعی خدادادی، نیروی کار و بنادر آماده ارتباط با دنیا تاکید کردند: با توجه به اینکه می توان از محصولات صنایع موجود در این منطقه به عنوان مواد و خوراک اولیه ارزان قیمت بهره برداری های زیادی کرد و از آن هزاران محصول جدید تولید کرد، باید برای اجرای سیاست های کلی مجمع که به تایید رهبری نیز رسیده تلاش کرد و امیدواریم از سواحل جنوب ( سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و بخشی از خوزستان) در این خصوص به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

گفتنی است پیش از سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیرعامل منطقه ویژه پارس و همچنین مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گزارشاتی از روند کلی فعالیت های صورت گرفته در حوزه های صنعت، ‌زیست محیطی، مسئولیت های اجتماعی ارائه کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.