پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تقدیر از ۹ طرح برتر فناورانه دریایی در جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت»

0

دبیر بخش اجرایی طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی دومین جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» گفت: از ۹ طرح برتر در بخش‌های دانش‌بنیان، سازمان و ارگان‌های دریایی همچنین مراکز تحقیقاتی حمایت خواهد شد.

به نقل از ایسنا، محمد ولی خسروی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۸ طرح فناورانه در ۳ بخش دانش‌بنیان، سازمان و ارگان‌های دریایی و مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها دریافت شده است که این میزان مطمئنا افزایش خواهد یافت.

وی افزود: بعد از بررسی‌های لازم از سوی بخش داوری در مجموع به ۹ طرح برتر در بخش‌های دانش‌بنیان، سازمان و ارگان‌های دریایی و مراکز تحقیقاتی لوح و جوایزی در مراسم اختتامیه اهدا خواهد شد.

دبیر بخش طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی دومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت تصریح کرد: شناسایی مهم‌ترین طرح و دستاوردهای فناورانه از شرکتهای دانش‌بنیان، نهادهای دریایی و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی منجر به توسعه این مهم خواهد شد.

وی این اقدام را فرصت مناسب برای معرفی نظرات و طرح‌های افرادی که دارای ایده‌های نوین و کارآمد در زمینه توسعه و رونق صنعت دریایی دانست و افزود: اساتید و مشاورانی که پس از ارائه ایده‌ها در روز اول مسابقات و تیم‌سازی ایده‌های پذیرفته شده، به راهنمایی تیم‌ها می‌پردازند تا آماده ارائه نهایی شوند. این افراد معمولا کارشناسان خبره و اساتید دانشگاه و افراد متخصص حوزه دریایی و کارشناسان امور مالی و تجاری‌سازی هستند.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری، افرادی که داوری ایده‌ها را در زمان ارائه ایده‌ها در روز دوم مسابقات بر عهده دارند که ترکیبی از تخصص‌های گوناگون دریایی هستند، متشکل از اساتید دانشگاه ، نخبگان علمی و افراد با تجربه عملی در حوزه دریایی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.