پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تغییر در مدیریت شرکت ملی نفت ایران

علی کاردر به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ملی نفت ایران منصوب شد.
بر پایه این گزارش، جلسه امروز (یکشنبه، ٢٣ خردادماه) هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران با حضور وزیر نفت تشکیل شد و اعضای اصلی هیئت مدیره برای دور جدید انتخاب شدند.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، بر همین اساس، علی کاردر نیز که تا پیش از این معاون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران بود، به عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و عضو اصلی هیئت مدیره این شرکت منصوب شده است.

بیژن زنگنه، وزیر نفت در احکام جداگانه ای، علی کاردر را به عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و عضو اصلی هیئت مدیره این شرکت منصوب کرده است.

در حکم زنگنه خطاب به کاردر به منظور انتصاب وی به عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران آمده است: «با توجه به این که اعضای هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران در اجرای ماده ۵٠ قانون اساسنامه این شرکت مصوب ١٣٩۵/٠١/٢٣ کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، شما را به عنوان مدیرعامل این شرکت پیشنهاد کرده اند، لذا بدینوسیله با استعانت از خداوند قادر متعال، به استناد اختیارات ناشی از ماده یاد شده، جنابعالی را به مدت ٢ سال به عنوان مدیرعامل این شرکت و معاون وزیر نفت منصوب می کنم.

انتظار بر این است که در تعامل سازنده با هیئت مدیره محترم شرکت و با جلب مشارکت همکاران محترم شرکت، با اتکال به ذات اقدس الهی، در اجرای طرحها و انجام فعالیتهای بسیار مهمی که بر عهده این شرکت به ویژه در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی گذارده شده موفق باشید».

وزیر نفت ضمن قدردانی از رکن الدین جوادی برای انجام وظیفه به عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در سخت ترین شرایط تحریم، وی را به عنوان «معاون وزیر در نظارت بر منابع هیدروکربوری» منصوب کرد.
به گزارش خبرنگار شانا، وزیر نفت امروز (یکشنبه، ٢٣ خردادماه) در حکمی رکن الدین جوادی را به عنوان معاون خود در نظارت بر منابع هیدروکربوری منصوب کرد.

در حکم وزیر نفت آمده است:

در مرحله انتخاب هیئت مدیره جدید شرکت ملی نفت ایران، با توجه به عدم تمایل جنابعالی به ادامه حضور در سمت مدیریت عامل و عضویت هیئت مدیره این شرکت، لازم می داند که ضمن قدرشناسی و سپاس از جنابعالی که در یکی از سخت ترین دورانهای حیات شرکت ملی نفت ایران، مدیریت عامل این شرکت را به عهده گرفتید و منشاء خدماتی با ارزش از جمله به نتیجه و بهره برداری رسانیدن چندین فازمیدان عظیم پارس جنوبی و توسعه میدانهای غرب کارون و نیز افزایش تولید و صادرات نفت خام پس از لغو تحریمها شدید، بدینوسیله به عنوان «معاون وزیر در نظارت بر منابع هیدروکربوری» منصوب می شوید.

اهمیت اجرای دقیق وظایف حاکمیتی که به موجب قانون اصلاح قانون نفت مصوب خردادماه ١٣٩٠ مجلس شورای اسلامی بر عهده وزارت نفت قرار گرفته، علت اصلی و ضرورت تشکیل این معاونت را نمایان می سازد.

انتظار می رود که با توجه به تجارب گرانقدر جنابعالی، این وظیفه و مسئولیت حاکمیتی وزارتخانه به خوبی انجام برسد و بویژه در موضوع افزایش بازیافت نفت از میدانهای در دست بهره برداری، قدمهای جدی تری برداشته شود.

از خداوند قادر متعال توفیقات جنابعالی را در انجام وظایف خطیری که بر عهده می گیرید مسئلت دارم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.