پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تعمیرات اساسی یک دستگاه توربین گازی در شرکت نفت‎وگاز غرب

0

به منظور حفظ توان تولید و برداشت صیانتی از مخازن شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب ، تعمیرات اساسی یک دستگاه توربین گازی رستونTA-۱۷۵۰ در یک دستگاه توربین سولار ساترن ۱۲۰۲مربوط به واحد بهره برداری چشمه خوش با همکاری واحدهای مختلف شرکت و در کمترین زمان به اتمام رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سعید ناصری پور، مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با تقدیر از مهندسان این شرکت درباره مراحل مختلف این تعمیرات اظهار کرد: پس از جدا سازی اداوات مکانیکی، برقی، ابزار دقیق، کار مونتاژ قسمت های مختلف توربین شامل (کمپرسور هوا، محفظه احتراق، کمپرسور توربین و …) آغاز و با موفقیت به انجام رسید.

ناصری پور افزود: پس از جدا سازی تمامی بخش ها، تمیز کاری قطعات، اندازه گیری ها و بازرسی های فنی لازم انجام شد و با تامین کالا و قطعات مورد نیاز به صلاحدید بازرسی فنی، قطعات معیوب تعویض شد و بخش های تعمیراتی نیز مورد تعمیر قرار گرفت. در ادامه با تعویض و مونتاژ قطعات داخلی کمپرسور هوا، کمپرسور توربین، توربین نیرو و اندازه گیری های دقیق، این قسمت ها روی توربین مجددا نصب شد و با بررسی کامل و تنظیم دقیق مدار های فرمان و سیستم حفاظت توربین و نصب ادوات برقی و ابزار دقیق، کار تعمیرات اساسی توربین با موفقیت کامل پایان یافت.

بر اساس این گزارش، عملیات تعمیرات اساسی و تعویض قطعات توربین سولار در دست اقدام است و بر اساس برنامه زمان‎بندی شده تا یک ماه آینده توربین مذکور هم راه اندازی می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.