پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بومی سازی دستگاه لوله مغزی سیار

0

یازدهمین دستگاه لوله مغزی سیارشرکت ملی حفاری ایران توسط متخصصان داخلی بومی سازی شاد.
مدیر خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران امروز گفت: این دستگاه در بازارهای جهانی سه و نیم میلیون یورو قیمت دارد و این در حالیست که متخصصان شرکت ملی حفاری با صرف حدود دو میلیون دلار موفق به ساخت آن شده اند که نزدیک به ۵۰ درصد صرفه جویی در پی داشته است.
آقای شجاعی افزود: توان کشش این دستگاه در چاه ۸۰ هزار پوند، توان تزریق ۴۰ هزار پوند و توان موتور ۴۲۰ اسب بخار است که ۶۵ درصد قطعات و تجهیزات آن از داخل کشور تامین و به طور کامل توسط متخصصان داخلی ساخته شده است.

وی درباره قابلیتهای این دستگاه گفت: تعمیرات چاههای نفت و گاز تا عمق ۵ هزار متر و فشار ۱۰ هزار پوند، جابجایی سیال چاه، نصب پلاکهای سیمانی و تعمیق چاه با کمک موتور درون چاهی از جمله قابلیتهای این دستگاه است که آنرا در حد یک دکل حفاری ارتقا داده است.
مدیر خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران افزود: هفت دستگاه قبلی همگی از خارج خریداری شد.
لوله مغزی سیار که از تکنولوژی های نوین در صنعت حفاری به شمار می رود، شامل یک لوله فولادی پیوسته و بدون انقطاع به طول چند صد هزار متر است که بر روی قرقره ای گردان پیچیده شده که امکان راندن آن را درون چاه های تولیدی نفت و گاز به دفعات میسر می سازد.
شرکت ملی حفاری ایران، هم اکنون ۱۱ دستگاه لوله مغزی سیار ملکی و سه دستگاه استجیاری در اختیار دارد.
شرکت ملی حفاری ایران بالغ بر ۲۰ نوع خدمات فنی تخصصی به چاههای نفت وگاز ارائه می دهد و با دارا بودن کارشناسان مجرب و تجهیزات پیشرفته بیش از ۶۰درصد خدمات فنی مهندسی را در کشور بر عهده دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.