پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بهره مندی ایران از فضای مثبت اقتصادی جزو تعهد‌های برجام است

رئیس جمهوری بهره مندی ایران از فضای مثبت اقتصادی را جزو تعهدهای برجام برشمرد و گفت: تا برخی مشکلات فنی در زمینه بانک و بیمه حل نشود، تعهدهای طرف مقابل انجام نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن اوری فراساحل ایران به نقل از شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، عصر دیروز (سه‌شنبه، ٣٠ شهریورماه) به وقت محلی و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در دیدار با خانم ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را تحولی بزرگ، نمادی برای حل اختلاف‌ها و پایه‌ای برای همکاری‌ها دانست و گفت: همه طرف‌ها باید به اجرای دقیق و به هنگام تعهدات خود در برجام، پایبند باشند.

رئیس جمهوری افزود: ایران به طور کامل به تعهدهای خود عمل کرده است و تا زمانی که طرف مقابل به تعهدهای خود پایبند باشد، ما هم پایبند خواهیم بود.

روحانی، بهره مندی ایران از فضای مثبت اقتصادی را جزو تعهدات برجام برشمرد و تصریح کرد: تا برخی مشکلات فنی در زمینه بانک و بیمه حل نشود، تعهدات طرف مقابل به انجام نرسیده و دولت‌های اروپایی باید به بانک‎های بزرگ برای همکاری با ایران اطمینان دهند و لندن می‌تواند گام اصلی را در این زمینه بردارد.

رئیس جمهوری با ابراز خرسندی از بهبود و توسعه روابط تهران – لندن در سال‌های اخیر، عنوان کرد: با احترام متقابل و تمرکز بر همکاری در چارچوب منافع مشترک می‌توانیم بر ذهنیت‌های منفی تاریخی غلبه کنیم.

وی ادامه داد: نتایج همکاری ٢ کشور را طی سال‌های اخیر در مذاکرات هسته‌ای دیده‌ایم و اکنون نیز فرصت برای توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌ها به نفع ٢ ملت فراهم است.

خانم ترزا می، نخست وزیر بریتانیا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه روابط ٢ کشور در عرصه های سیاسی و اقتصادی طی سال‌های اخیر گفت: از افزایش سطح مناسبات ٢ کشور در همه عرصه ها حمایت می‌کنیم.

وی افزود: لندن حمایت خود را از گام مهم برجام ادامه خواهد داد و معتقد است دو طرف باید به اصول توافق شده متعهد باشند.

ترزا می، با بیان این که برای حل مشکلات بانکی و بیمه‌ای و بهره مندی اطمینان بخش ایران از فرصت‌های اقتصادی در حال هماهنگی با طرفین برجام برای اقدام لازم هستیم، تصریح کرد: بریتانیا یک هیئت بانکی را برای مذاکرات و همکاری‌های فنی با بانک مرکزی ایران راهی تهران می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.