پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بهره برداری از طرح های عمرانی در جزیره خارک کلید خورد

0

مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز گفت: به منظور اجرای مسئولیت های اجتماعی شرکت ملی نفت ایران، بهره برداری از طرح های عمرانی در جزیره خارک با هدف یکپارچه سازی و سهولت دسترسی به خدمات شهری کلید خورد.

محسن امیریان در گفت و گو با خبرنگار شانا با اشاره به این که طرح های عمرانی اولویت دار شرکت ملی نفت ایران درقالب برنامه های ملی اقتصاد مقاومتی در مناطق نفت خیز در حال اجرا است، افزود: با هدف دسترسی آسانتر و یکپارچه سازی خدمات شهری، بازار بزرگ میوه و مایحتاج خانواده های جزیره خارک با اعتبار یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان به مساحت هزار متر طی ١٢ ماه به بهره برداری رسید. این طرح ها از محل اعتبارات توسعه و عمران مناطق نفتخیز اجرا شده است.

وی افزود: در ادامه اجرای طرح های عمرانی، ورزشگاه چند منظوره بانوان با تامین اعتبار دو میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان در جزیره خارک ساخته می شود. این ورزشگاه در ابعاد ١٠٠ مترمربع و براساس مصوبات توسعه و عمران مناطق نفتخیز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز گفت: درصدد هستیم امسال با اجرای طرح های مطالعاتی و برنامه ریزی های انجام شده ظرفیت اجرای پروژه های عمرانی در مناطق نفتخیز را تا ٧ هزار میلیارد ریال در همه بخش ها از جمله خدمات شهری، فرهنگی، راه و شهرسازی، محیط زیست و بهداشت و درمان افزایش دهیم.

مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز شرکت ملی نفت ایران گفت: در ماه های منتهی به شهریور ماه امسال ٢١ طرح عمرانی در راستای اجرای فعالیت های مسئولیت اجتماعی شرکت ملی نفت ایران در ١٠ استان کشور به بهره برداری رسیده است.

مدیر نظارت بر طرحهای عمرانی مناطق نفت خیز کشور، توسعه زیرساخت های عمرانی ایران را بستر مهم و مناسبی به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: بدون تردید با مدیریت منابع در برنامه توسعه ششم کشور و حرکت در مسیر چشم انداز ١۴٠۴ به توسعه پایدار در تمامی بخش های مختلف کشور خواهیم رسید.

خارک جزیره‌ای مسکونی، متعلق به ایران و دارای اهمیت اقتصادی که در ۳۸ کیلومتری ساحل بندر گناوه در خلیج فارس قرار دارد و از توابع استان بوشهر است. این جزیره ١۴ هزار نفر جمعیت دارد که نیمی از آن کارکنان اقماری صنعت نفت هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.