پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بندر لنگه بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر ایرانی حوزه خلیج فارس

0

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از رونق ۱۰ درصدی صادرات کالا در بنادر غرب هرمزگان طی ۱۰ ماهه سال جاری، خبر داد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از رونق ۱۰ درصدی صادرات کالا در بنادر غرب هرمزگان طی ۱۰ ماهه سال جاری، خبر داد.
محمود صابری با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۳۶۷ هزار و ۲۹۳ تن کالای غیر نفتی از بندرلنگه به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شد.
وی رقم افزایش حجم صادرات کالاهای نفتی از طریق این بندر را ۹۵ درصد اعلام کرد و افزود: دو هزار و ۳۵۷ تن مواد نفتی در ۱۰ ماهه سال ۹۴ از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت مواد نفتی در این بندر طی این مدت خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۳ هزار و ۶۹ تن مواد نفتی از این بندر ترانزیت شده است.
صابری با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی ورود شناور بالای هزار تن به حوضچه بندر لنگه گفت: با انجام طرح توسعه دریایی و افزایش ۲۰ هکتار فضای عملیاتی این بندر، تردد شناورهای بالای هزار تن افزایش می یابد.
این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد، با اتمام پروژه لایروبی، ورود شناورهای با تناژ بالاتر و آبخور ۵/۵ متر افزایش یابد و نهایتاً افزایش صادرات و ترانزیت کالا در بندر لنگه را شاهد باشیم.

لازم به ذکر است، بندر لنگه که در منطقه غرب هرمزگان واقع شده، پیشرو در ترانزیت و جابجایی مسافر است. سرمایه گذاری کلان سازمان بنادر و دریانوردی در سالهای اخیر حکایت از اعتماد بالای متولیان صنعت دریانوردی به آینده روشن و امیدوار کننده این بندر تاریخی دارد.
داشتن حداقل فاصله دریایی با شیخ نشین‌های امارات متحده عربی از جمله دبی و شارجه و برخورداری از موقعیت ترابری دریایی مناسب، بندر لنگه را به بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر ایرانی حوزه خلیج فارس تبدیل کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.