پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بزرگ‎ترین واحد نمک‎زدایی خاورمیانه نیمه اول سال جاری افتتاح می‎شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: واحد نمک زدایی ۲۲۰ هزار بشکه ای اهواز آسماری که بزرگ ترین واحد نمک زدایی خاورمیانه است و سایر واحدهای نمک زدایی در حال احداث و توسعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، در نیمه اول سال ۹۵ افتتاح می شوند.

بیژن عالی پور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به رکورد شکنی در تزریق گاز میدان آغاجاری، گفت: در هفته دوم فرودین ماه برای اولین بار به طور همزمان از شش ردیف تزریق گاز میدان آغاجاری استفاده و رکورد تزریق گاز در این میدان شکسته شد.

وی افزود: در این هفته تزریق گاز میدان آغاجاری در یک روز به ۵۴ میلیون مترمکعب رسید که این میزان در گذشته بی سابقه بوده است.

عالیپور در توضیح مهم ترین برنامه های سال ۹۵ شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تصریح کرد: پایدار نگه داشتن تولید، افزایش میزان تولید و افتتاح پروژه های نمک زدایی مهم ترین اهداف ما در سال جدید هستند.

وی در ادامه وضعیت احداث و توسعه واحدهای نمک زدایی این شرکت را تشریح کرد و گفت: واحد نمک زدایی ۲۲۰ هزار بشکه ای اهواز آسماری به عنوان بزرگ ترین واحد نمک زدایی خاورمیانه و واحدهای نمک زدایی ۵۵ هزار بشکه ای در امیدیه، ۱۱۰ هزار بشکه ای در گچساران ۳، ۴۵ هزار بشکه ای در هفتگل، ۵۵هزار بشکه ای در بی بی حکیمه و ۳۵ هزار بشکه ای در قلعه نار و سایر واحدهای نمک زدایی در نیمه اول سال ۹۵ افتتاح خواهند شد و افتتاح این واحدها افزایش تولید و کیفیت نفت تولیدی را به همراه خواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.