پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بریتیش پترولیوم ۱ میلیارد بشکه نفت در خلیج مکزیک کشف کرد

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرمایه گذاری بریتیش پترولیوم در تکنولوژی نسل آینده به تازگی باعث کشف یک میلیارد بشکه نفت شده است.

این شرکت انرژی انگلیسی ۱ میلیارد بشکه نفت خام در یک میدان نفتی در خلیج مکزیک کشف کرده است. همچنین کشف دو میدان نفتی دریایی جدید و یک سرمایه گذاری بزرگ جدید در یک میدان نفتی نزدیک را نیز اعلام کرد.

بریتیش پترولیوم بزرگترین تولیدکننده خلیج مکزیک است و سعی دارد این عنوان را حفظ کند. این شرکت حالا انتظار دارد تولید نفت از این منطقه به ۴۰۰ هزار بشکه معادل های نفتی در روز تا نیمه دهه آینده برسد. امروز این شرکت حدود ۳۰۰ هزار بشکه نفتی تولید می کند که نسبت به کمتر از ۲۰۰ هزار بشکه ۵ سال پیش، افزایش یافته است.

بریتیش پترولیوم در روز سه شنبه اعلام کرد ۱.۳ میلیارد دلار برای ساخت فاز دوم میدان آتلانتیس در سواحل نیواورلین هزینه خواهد کرد. ۸ چاه جدیدی که قرار است تولیدشان را در ۲۰۲۰ آغاز کنند، ۳۸ هزار بشکه در روز به تولید بریتیش پترولیوم در آتلانتیس اضافه می کنند. این تصمیم پس از آن گرفته شد که این شرکت ۴۰۰ میلیون بشکه نفت دیگر در این میدان کشف کرد.

مقامات اجرایی در حال افزایش سرمایه گذاری در تکنولوژی پیشرفته لرزه شناسی و پردازش اطلاعات برای تسریع توانایی شرکت در تثبیت اکتشاف های آتلانتیس و تاندر هورس هستند.

بریتیش پترولیوم اعلام کرد:« زمانی یک سال طول می‌کشید تا اطلاعات میدان نفتی تاندار هورس را ارزیابی کنیم ولی حالا فقط چند هفته طول می کشد».

برنارد لونی مدیر اجرایی بریتیش پترولیوم در تولید و اکتشاف گفت:« ما در حال بالا بردن موقعیت خود در جهان هستیم و منابعمان را در میادین نفتی از طریق تکنولوژی، بهره وری و موفقیت در اکتشاف ارتقا می‌دهیم».

این شرکت همچنین اکتشاف های جدیدی را در میادین نفتی شمال شرق تاندرهورس نزدیک به ناکیکا انجام داده است.

بریتیش پترولیوم اعلام کرد قصد دارد ذخایرش را در مانوئل توسعه دهد. شیل ۵۰ درصد سهام این میدان نفتی را در اختیار دارد. تولید کنندگان همچنین در اکتشاف های هدلس نیک نزدیک به ناکیکا نفت پیدا کردند. ۲۰.۲۵ درصد سود این اکتشاف ها به بریتیش پترولیوم تعلق دارد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.