پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

برنامه هند برای بازنگری در تعرفه واردات نفت از ایران

0

برخی منابع اعلام کردند در توافق بازرگانی جدید میان ایران و هند، ممکن است در معافیت واردات نفت ایران از تعرفه گمرکی، بازنگری شود.

برخی مسئولان هندی اعلام کردند این کشور در حال بررسی سازکاری جدید است که در آن، تعرفه واردات نفت از ایران دیگر صفر نخواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، ایران و هند فرایند امضای یک قرارداد تجارت ترجیحی را آغاز کرده اند، اما این توافق سبب تحول در رویه های گذشته خواهد شد.

به گفته مسئولان یاد شده، در قرارداد تجارت ترجیحی جدید، حجم معاملات مبنا قرار می گیرد و کدهای تعرفه ملاک کار نخواهد بود.

یکی از مسئولان آگاه از مذاکره ها، گفت: تلاش ما این است که به سرعت قرارداد تجارت ترجیحی با ایران را امضا کنیم که مهمترین ملاک آن، ارزش معامله هاست و شیوه کاهش نرخ کدهای تعرفه را کنار می گذارد.

این اصلاحات در واکنش به هشدار اداره درآمدهای دولت مرکزی هند انجام می شود که اعلام کرده بود در صورت استفاده از سازکارهای تعرفه کنونی در قرارداد تجارت ترجیحی میان دو کشور، هندوستان سالانه بیش از ٧٧٧ میلیارد روپیه ضرر می کند.

در سال ٢٠١١ میلادی و در پی افزایش قیمت نفت به بیش از ١٠٠ دلار برای هر بشکه، دولت هند تعرفه واردات نفت را از پنج درصد به صفر کاهش داده بود. اکنون ایران و هند هر دو برای تعیین تعرفه های وارداتی متعادل به جای حذف این تعرفه ها، ابراز تمایل کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.